imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Jak ze Safari odstranit nepotřebná data


Používáte to denně, neřešíte to a obsazuje to neviditelný prostor v úložišti vašeho iPhonu. Mohli bychom se zeptat, o co jde, ale titulek tak trochu prozradil odpověď. Pojďme se podívat na to, jak uvolnit trochu místa v chytrém zařízení.

Může to být dost pohodlné, protože iPhone funguje skvěle i bez toho, abyste se o podobné věci starali. Čas od času je nicméně vhodné, abyste se nakupených dat z prohlížení internetu zbavili. Přestože nezískáte nijak zásadní porci prostoru, je ideální jednou za pár měsíců postup zopakovat.

Kompletní přehled o tom, co vám v telefonu zabírá místo, můžete najít v Nastavení > Obecné > Úložiště: iPhone. Do různých kategorií zde spadají fotky, aplikace a zprávy. Okamžitě si všimnete i toho, že velkou část prostoru zabírá kategorie Jiné. Pochopitelně nejde jen o zbytečnosti, ale najdete zde třeba právě i soubory vzniklé během prohlížení internetu.

Souborů se zbavíte snadno, a to skrz Nastavení > Safari > Pokročilé. Po kliknutí na Data stránek uvidíte, které stránky si u vás něco odložily a kolik cookies a další zabírají. Slouží třeba k tomu, aby web poznal, že se k němu vracíte, ukládají se sem data pro přihlašování nebo se tu tvoří poznámky pro historii prohlížení.

Všech souborů se zbavíte po kliknutí na Odstranit veškerá data stránek. Ze stránek, které navštěvujete pravidelně, se zde zase rychle soubory objeví. Zbavíte se nicméně těch, na nichž jste byli třeba jen jednou a už se nikdy neplánujete vrátit.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.