imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

app store v českých korunách

Žhavá novinka: Ceny App Storu v českých korunách


Apple rozeslal vývojářům e-mail o změnách měn v App Storu, které by měly vzejít v platnost za 7 až 10 dní. Lokální ceny tedy budou v korunách a nejlevnější aplikace vyjde na 9Kč.

Vývojáři obdrželi v posledních dnech od Applu e-mail upozorňující na změnu měny v App Storu na koruny. Změna se kromě České republiky týká také několika dalších zemí, jako je Chile, Kolumbie, Chorvatsko, Peru, Bulharsko, Polsko a Rumunsko. Ve všech těchto zemích budou do 10 dnů platit tamní měny.

app store v českých korunách

Nepatrně byly pozměněny také cenovky. Nejlevnější předchozí cenovka ve výši 0,49 euro bude nyní 9Kč. To je pro nás jedině dobře, protože se jedná o naši měnu a nebudeme tak muset neustále propočítávat rozdíly. Cenovka 1,09 euro bude stanovena na 29Kč a ty nejdražší z aplikací mohou stát až 29 990Kč.

app store v českých korunách

Tato změna neovlivní automaticky obnovované předplatné, Apple jednoduše změní ceny dříve uvedené pod eurem na koruny a předplatné naváže na nejbližší dostupnou cenovku. Apple bude všechny předplatitele o této změně informovat e-mailem. Vývojáří mají čas pozměnit své cenovky až do 22. května.

app store v českých korunách

Všeobecně mohou mít z této změny radost úplně všichni, jelikož budeme nyní platit v měně, kterou používáme každý den. S větší přesností se tak budeme moci rozhodnout, zda je pro nás aplikace levná, nebo až moc drahá, a nebudeme muset přemýšlet ve více měnách zároveň.

E-mail rozesílaný samotným Applem pak vypadá následovně:

Dobrý den,

jednotka měny v App Storu, iTunes Storu, iBooks Storu, Apple Music a úložišti iCloud pro Českou republiku se brzy bude měnit z eura na českou korunu.

Jakmile změna proběhne, budou předobjednávky a předplatná účtována v českých korunách a stávající zůstatky z dárků iTunes budou převedeny na tuto novou místní měnu.

Při nejbližší vhodné příležitosti prosím uplatněte své zůstatky z dárků. Během převodu měny můžete zaznamenat problémy se zobrazením, použitím nebo uplatněním kreditu v internetovém obchodě.

Chcete‐li získat další informace, kontaktujte podporu společnosti Apple.

S pozdravem
Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!