imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

app store v českých korunách

Žhavá novinka: Ceny App Storu v českých korunách


Apple rozeslal vývojářům e-mail o změnách měn v App Storu, které by měly vzejít v platnost za 7 až 10 dní. Lokální ceny tedy budou v korunách a nejlevnější aplikace vyjde na 9Kč.

Vývojáři obdrželi v posledních dnech od Applu e-mail upozorňující na změnu měny v App Storu na koruny. Změna se kromě České republiky týká také několika dalších zemí, jako je Chile, Kolumbie, Chorvatsko, Peru, Bulharsko, Polsko a Rumunsko. Ve všech těchto zemích budou do 10 dnů platit tamní měny.

app store v českých korunách

Nepatrně byly pozměněny také cenovky. Nejlevnější předchozí cenovka ve výši 0,49 euro bude nyní 9Kč. To je pro nás jedině dobře, protože se jedná o naši měnu a nebudeme tak muset neustále propočítávat rozdíly. Cenovka 1,09 euro bude stanovena na 29Kč a ty nejdražší z aplikací mohou stát až 29 990Kč.

app store v českých korunách

Tato změna neovlivní automaticky obnovované předplatné, Apple jednoduše změní ceny dříve uvedené pod eurem na koruny a předplatné naváže na nejbližší dostupnou cenovku. Apple bude všechny předplatitele o této změně informovat e-mailem. Vývojáří mají čas pozměnit své cenovky až do 22. května.

app store v českých korunách

Všeobecně mohou mít z této změny radost úplně všichni, jelikož budeme nyní platit v měně, kterou používáme každý den. S větší přesností se tak budeme moci rozhodnout, zda je pro nás aplikace levná, nebo až moc drahá, a nebudeme muset přemýšlet ve více měnách zároveň.

E-mail rozesílaný samotným Applem pak vypadá následovně:

Dobrý den,

jednotka měny v App Storu, iTunes Storu, iBooks Storu, Apple Music a úložišti iCloud pro Českou republiku se brzy bude měnit z eura na českou korunu.

Jakmile změna proběhne, budou předobjednávky a předplatná účtována v českých korunách a stávající zůstatky z dárků iTunes budou převedeny na tuto novou místní měnu.

Při nejbližší vhodné příležitosti prosím uplatněte své zůstatky z dárků. Během převodu měny můžete zaznamenat problémy se zobrazením, použitím nebo uplatněním kreditu v internetovém obchodě.

Chcete‐li získat další informace, kontaktujte podporu společnosti Apple.

S pozdravem
Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!