imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Zítra bude velký den historie Applu


Úterní večer bude velký, těšit se v průběhu něj můžeme na řadu novinek. Poprvé se nám v akci ukáže i Steve Jobs Theater, na jehož dokončení jsme čekali dlouhá léta. Pojďme se podívat, o čem zítřejší keynote bude.

Jestliže akce Applu sledujete již delší dobu, asi jste zaznamenali, že letos je zájem o keynote mnohem větší než obvykle. Aby také ne, když se na něm dočkáme vedle dvou klasických pokračovatelů iPhonu i výročního telefonu, o němž jsme o víkendu zjistili poslední detaily. Na zítřejší akci bude hrát roli i jeden aspekt, který sice pro běžného uživatele příliš důležitý není, pro Apple je však zcela zásadní.

Apple Park a Steve Jobs Theater

Apple oslavuje dokončení projektu, který nám před očima rostl celých šest let. Steve Jobs Theater totiž poprvé otevře své dveře novinářům z celého světa. Divadlo věnované památce spoluzakladatele a bývalého CEO firmy bude skvělým místem pro představení výročního iPhonu X. Magazín iClarified se podělil o další detaily, jež se týkají právě divadla. Budou tu točicí se výtahy, posuvné zdi nebo třeba tisícovka sedadel pro diváky, přičemž každé z nich vyšlo na 14 tisíc dolarů. Myslíme, že se v Cupertinu podařilo překonat všechna očekávání a zítra se nové sídlo menší či větší zmínky jistě dočká.

Největší množství produktů v historii

Informace mluví o třech iPhonech, nových Apple Watch s virtuální SIM kartou, 4K Apple TV a AirPods. Zprávy se k nám navíc dostaly z uniklé GM verze iOS 11, takže nejde jen o nějaké bezpředmětné spekulace. Je však pravda, že nějak přelomové změny u Apple Watch, Apple TV či AirPods neočekáváme – večer přeci bude jen o něčem jiném. Každého bude zajímat hlavně iPhone X, stejně tak tomu je v našem případě.

Akcionáři s úsměvem na tváři

Loňský rok pro manažery Applu a akcionáře nedopadl úplně podle očekávání, letos se však Apple vrátil ještě silnější a podmanil si vše, co mohl. Cena akcií Applu překonala všechny rekordy, Apple dosáhl na tržní kapitalizaci v hodnotě 800 miliard dolarů. Analytici očekávají, že se do roku hodnota firmy dostane přes magickou hranici bilionu dolarů. Díky trojlístku nových iPhonů a růstu kategorie Služeb se tak akcionáři mohou těšit na další růst.

Zdroje: iClarified, Apple Insider, MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!