imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

zmizení aktivační stránky

Zmizela možnost zkontrolovat, zda není použitý iPhone kradený


Vše bylo tak jednoduché. Stačilo na stránkách Applu zadat sériové číslo telefonu a hned jste mohli vidět, jestli nepatří někomu jinému. Tato možnost byla ze stránek Applu z důvodů prozatím neznámých stažena.

Pokud jste někdy kupovali nějaký produkt Applu z druhé ruky, pak je vám určitě jasné, že vždy existuje možnost, že kupované zboží je kradené. Nikdo se samozřejmě nechce stát součástí zločinu, který u iPhonů vyjde najevo velice rychle. To díky představené funkci v iOS 7 s názvem Activation Lock. Díky ní jste své Apple ID spojili se svým telefonem a na servery Applu pak bylo zaznamenáno, kterému uživateli (Apple ID) daný telefon patří.

Apple nezapomíná, takže pokud někdo (buď ten, kdo telefon ukradl, nebo ho bohužel koupil) zkusí aktivovat takto uzamknuté zařízení, iOS mu to jednoduše nepovolí, i kdyby takový uživatel smazal všechna data nebo resetoval systém metodou DFU. Tato funkce byla představena pro zamezení krádeží iPhonů. Počet krádeží se nicméně stále drží na vysokých číslech, protože kradené telefony jdou stále použít na náhradní díly nebo po výměně základní desky v podstatě na cokoliv.

zmizení aktivační stránky

Mnoho lidí pak k prodávanému telefonu dodávalo, že byl telefon opět odemknut k aktivování. Důvěra je hezká věc, vždy je ale lepší si před vydáním jakýchkoliv peněz odemknutí telefonu ověřit. K tomu sloužila oficiální stránka Applu iCloud.com/activationlock. Stačilo požádat prodejce o sériové číslo nebo IMEI, zadat ho na stránce a okamžitě jste viděli, zda je daný telefon uzamčen, nebo ne.

No, a tuto stránku Apple odstranil. Bohužel se nejedná o chybu serveru nebo něco podobného, jelikož společnost odstranila všechno, co se této funkce týká. Důvod není prozatím známý, nicméně názorům některých komentujících na Macrumors jsme se museli smát:

macrumors komentáře

Je možné, že funkce nepřímo značně zlodějům pomáhala, protože bylo možné se speciálními nástroji získat „čisté“ sériové číslo, kterým mohli přepsat zamknutý telefon. Proto se možná v oficiálních obchodech objevovalo více nových telefonů s aktivovanou funkcí, jelikož dvě totožná sériová čísla by mohla způsobovat na serverech problémy.

Ať už je to jakkoliv, jsme opravdu zvědaví na vyjádření Applu, na které si ale budeme muset trochu počkat. Pokud bychom se o této situaci dozvěděli něco nového, budeme tento článek aktualizovat.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!