imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Známe datum premiéry Carpool Karaoke


Po dlouhé době čekání a nejistoty máme konečně oficiální datum – Carpool Karaoke: The Series, první (spin-off) seriál Applu exkluzivně pro předplatitele Apple Music, odstartuje 8. srpna. Půjde o přelomový krok streamovací službu?

Apple si s pořadem Carpool Karaoke, který můžete znát z The Late Late Show s Jamesem Cordenem, pohrává již od září minulého roku. Celý pořad funguje tak, že si moderátor zve do svého auta (v novém formátu má jít o různé dopravní prostředky) známé americké zpěváky nebo kapely, aby spolu udělali rozhovor a často přecházeli do zpěvu písní daného interpreta. Občas se tak objeví skutečně vtipné nebo divné situace. Z traileru vypadá seriál velice nadějně. Část z ikonické talkshow bude stále dostupná na americké CBS.

01_carpool_karaoke_premiere_date_set

Spin-off původního programu se bude jmenovat Carpool Karaoke: The Series, kdy se můžeme každé úterý těšit na nový díl s americkými celebritami, zpěváky nebo herci. Pořad bude dostupný pro předplatitele Apple Music ve více než 100 zemích světa, a to včetně České republiky. Zatím víme to, že se v jednotlivých dílech objeví následující dvojice: Shakira a Trevor Noah, hvězdy seriálu Game of Thrones Sophie Turnerová a Maisie Williamsová či Queen Latifahová a Jada Pinkett Smithová. Dále se v seriálu objeví hvězdy jako John Legend, Alicia Keys, Taraji P. Hensonová, legendární americký basketbalista LeBron James, moderátor a koproducent pořadu James Corden a mnoho dalších.

Talkshow The Late Late Show je jedním z nejsledovanějších pořadu ve Spojených státech a moderátor James Corden je jednou z nejznámějších mediálních osobností současnosti – dokonce dostal slovo i během keynote 7. září. Podle oficiální zprávy bude Apple Music pořad dodávat CBS Television Studion a Fulwell 73; dalším producentem je Eric Pankowski.

02_carpool_karaoke_premiere_date_set

Není žádným tajemstvím, že se chce Apple dostat i do světa médií. Jimmy Iovine se již několikrát vyjádřil o unikátním obsahu firmy a prozradil, že Apple Music nemá být pouze o hudbě samotné (i když pak nechápeme, proč zvolili právě tento název služby). Evidentně chtějí zahrát všechny své trumfy správně. Apple Music se pokusil příchodem zvrátit dosavadní rozdělení síly na trhu se streamovaným obsahem, ale trh se ukázal jako velice nestabilní s vážným omezením množství z pohledu počtu uživatelů. To je důvod, proč se Apple snaží nalákat nové zákazníky oklikou a chystá pro ně rostoucí nabídku exkluzivního obsahu.

V Apple Music se snažíme vytvořit kompletní kulturní a popkulturní zážitek, což se děje skrz audio a video. Jestliže do mé kanceláře přijde South Park, nebudu ho vyhazovat s tím, že to nejsou hudebníci, chápete? Přijdeme se vším, co bude populární a praští nás přes nos.

Nemáme zatím žádné konkrétní informace o tom, proč Applu trvalo tak dlouhou dobu, než přišel s datem premiéry Carpool Karaoke. Vcelku snadno se mohlo stát, že se Applu nedařilo získat dohodu na distribuci, ale nakonec přeci jen vyjednávání s největší komerční americkou stanicí podařilo dokončit. I když nejsme příliš velcí fanoušci vyjmenovaných celebrit, stejně jsme čekali na to, s čím nakonec Apple po zářijovém představení přijde. Ať už jsme čekali jakkoliv dlouho, tento pořad jistě bude důvodem, proč si mnoho lidí zvolí právě Apple Music před nabídkou konkurence. Alespoň tedy na zkušební období – uvidíme, kolik z nich to nakonec přesvědčí zůstat. Možná se z Applu jednou stane další mediální gigant na trhu.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!