imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Zneuctění Jonyho Ivea


Zneužití, ponížení, terorizování, mučení – je jedno, jak si nový produkt pojmenujete, ale chudáček designový guru z něj musí mít noční můry. I když on sám jeho existenci vyprovokoval…

Chudák Jony tak dlouho provokoval výrobce příslušenství, až mezi Applem a těmito firmami vypukla válka. V posledních letech byl u každého nového zařízení od Applu kladen důraz zejména na vzhled: tenčí, lehčí, změna provedení loga, Jet Black nebo Space Gray. S tím nemají uživatelé žádný problém, spíš jde o úbytek funkcí a možností, o které kvůli těmto změnám přišli. Jde o drobnosti jako třeba úbytek portů u MacBooku Pro.

Tomuto přístupu však může být brzy konec. Firma Other World Computing (OWC), jež se zaměřuje na výrobu externího příslušenství, spojuje všechna přání a obavy uživatelů Applu do jednoho produktu. Na jednu stranu společnost představila příslušenství pro nové MacBooky Pro, které zařízení dodá 4 TB SSD úložného prostoru (a může být rozšířeno až na 6 TB), má čtečku karet, klasickou USB-A zástrčku a dokonce tu je i gigabitový ethernetový port. Na druhou stranu se z vašeho krásného laptopu stane tlusté monstrum jak z přelomu tisíciletí. Něco jako tohle:

01_jony_ive_and_the_monster
Zde vidíte monstrum jménem OWC DEC.

Víme, že by nikdo neměl zpochybňovat vkus ostatních, ale musíme uznat, že tento kus příslušenství z našeho notebooku neudělá aerodynamičtější kousek. Dokážeme si představit, že by si někdo podobný doplněk koupil do své kanceláře, kde by jej používal během dne, a když by se vrátil zpátky domů, mohl by na celodenní trauma zapomenout a v klidu usnout bez pocitu viny.

Co se však vývojářům OWC DECu musí nechat, je fakt, že si s výrobou dali práci. Podoba příslušenství přesně odpovídá designu nových MacBooků Pro. A to jak po stránce barvy, tak po stránce velikosti. I když jde o slušně tlusté zařízení, není to kvůli špatnému měření. Největším problémem není ani tak velikost, jako spíš to, jak disproporčně laptop a vše na něm potom vypadá. Nahoře stále zůstává tenoučký počítač, který s monstrózním spodkem jaksi neladí. Společnost uvádí, že nový MacBook Pro s příslušenstvím nepřesahuje šířku MacBooku Pro z roku 2012 (ten měl 2,41 cm).

02_jony_ive_and_the_monster

Důvodem vzniku zařízení však nebyl pouze poslední výsledek práce Jonyho Ivea a jeho týmu. Larry O’Connor prozradil, že firma na tomto produktu pracuje již dlouhá léta:

Tento koncept jsme vyvíjeli přes tři roky a myslíme, že je perfektní čas na představení tohoto přelomového produktu.

Společnost již dříve vytvořila několik řešení problému s nedostatkem portů. Nedávno například jako jedna z prvních na trhu vydala adaptér kompatibilní s Thunderboltem 3. Má 13 různých portů, z čehož je pět z nich klasických USB-A.

03_jony_ive_and_the_monster

Firma slíbila, že se DEC dostane na pulty obchodů na jaře 2017, ohledně ceny nebo dostupnosti však nevydala žádné podrobnější informace.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!