imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

3 klávesnice, které musíte vyzkoušet


Přestože to možná není věc, kterou bych na svém iPhonu nezbytně nutně potřebovala, měla jsem zkrátka chuť si klávesnice “třetích stran” vyzkoušet. A k mému údivu jsem zjistila, že mi mohou i poměrně výrazně usnadnit život. Vybrala jsem si v App Storu tři klávesnice, všechny bez poplatku za stažení, které vám v tomto článku představím.

Inkboard

Začneme zlehka, a to klávesnicí, která povzbudí vaše umělecké já. Nejde vlastně o “klávesnici” v pravém slova smyslu, je to spíš “malířské plátno.” Inkboard je jednoduchý program, který do vašich zpráv implementuje možnost malby. Aplikace nabídne prostor, na který můžete příjemci zprávy něco načrtnout. Na výběr máte širokou škálu barev, ale i kreslících pomůcek. Můžete použít tužky různých tloušťek, kuličková pera, voskovky, zvýrazňovače, fixy s kulatým hrotem a dokonce i fixy zkosené. Nutno podotknout, že na relativně malém prostoru, který klávesnice poskytuje, se přespříliš kreativně nevyjádříte. Tedy já rozhodně nijak schopný malíř nejsem, zvlášť, když kreslím prstem na dotykový displej. Ale své milé využití si to u mě našlo. Zvládla jsem nakreslit pár jednoduchých obrázků, dokonce jsem načmárala i krátký vzkaz. Vámi vytvořený obrázek poté můžete poslat přímo dané osobě, nebo jej umístit na server a odeslat jen webový odkaz na něj.Pokud byste vytvořili obrázek, na který jste hrdí a neradi byste ho museli malovat znovu, máte možnost si ho uložit do galerie, odkud ho můžete kdykoli opětovně použít. Inkboard není nijak převratná aplikace, ale dokážete pomocí ní mile někoho překvapit či pobavit svými uměleckými vlohy.

keyboards1

 

MyScript Stack

Tato klávesnice už se uchytí nejen jako milé rozpýlení, ale i jako opravdový pomocník. Jedná se opět o jakési “malířské plátno” s tím rozdílem, že vámi ručně psaná písmena a slova jsou rovnou převáděna do elektronického textu. Klávesnici můžete využívat jak při psaní zpráv, tak při brouzdání na internetu či vyhledávání ve vašem zařízení pomocí funkce Spotlight. Bylo pro mě příjemným zjištěním, že je kolikrát rychlejší a jednodušší potřebné slovo načmárat, než vyťukat na klávesnici. Aplikace zvládá rozpoznat různé styly písma, umí “přečíst” jak tištěné, tak psané písmo, zvládne leckterý “škrabopis” a poradí si i se znaky, čísly či matematickými znaménky. Aplikace umí také predikovat slova, která zrovna píšete, a tato funkce je dostupná i pro češtinu. Má překvapivě bohatý slovník, takže predikce opravdu nejsou od věci. Posledním bonusem této klávesnice je možnost  vybrat si tloušťku tahů i barvu, kterou budete na displej čmárat.

keyboards2

 

Go keyboard

Poslední klávesnicí je takzvaná “Go keyboard”. Je to na první pohled relativně obyčejná klávesnice, ovšem s několika šikovnými funkcemi. První věc, která může potěšit, je možnost volby pozadí. Písmena mohou být klasicky černá na bílém pozadí, aplikace ale také umožňuje opačnou variantu – bílá písmena na černém pozadí. Pro některé je tato barevná varianta kontrastnější a lépe čitelná. Druhou povedenou drobností je psaní čísel. Není třeba se přepínat na klávesnici čistě  numerickou, neboť první řada písmen zároveň obsahuje i čísla – pro jejich psaní stačí jen danou klávesu přidržet. Určitě nejdůležitější vlastností je ale predikce. Do aplikace lze stáhnout i český slovník, který vám následně bude napovídat několik variant slova, které zrovna píšete. Go keyboard zvládá i multi-jazykovou predikci, pokud máte tendence psát několika jazyky.

keyboards3

 

Po jejich vyzkoušení musím uznat, že klávesnice “třetích stran” mají cosi do sebe a mohou vám ulehčit každodenní užívání vašeho zařízení. Být vámi, přesvědčím se o tom na vlastní oči!

 

Zdroj: iTunes, MyScript

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!