imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

macintosh

5 úžasných produktů Applu, které se neujaly


Apple představil celou řadu úspěšných produktů. Ve své 40leté historii má za sebou ovšem i takové, které úspěch nezaznamenaly, neprávem.

Ne vše, na co v Cupertinu sáhnou, se promění ve zlato. To ale hned neznamená, že neúspěšné produkty patří do muzea neúspěšných inovací. Ačkoliv se na níže vypsané produkty zapomnělo, většina obsahovala natolik pokrokovou technologii, že se oblibě dočkala v budoucích produktech.

Newton MessagePad

Newton MessagePad

Produkty Newton si můžete pamatovat z éry PDA. V 90. letech byla mobilní elektronika stále novinkou, menší telefony začaly „cihly“ teprve nahrazovat a dotykový displej byl z říše sci-fi. Sice existovala řešení pro stylus, ta byla ale na hony vzdálená multitouch displeji prvního iPhonu, který Steve Jobs představil v roce 2007. Můžeme tedy tvrdit, že společnost vytvořila „prototyp“ dotykového zařízení před 20-25 lety a tím zastihla trh naprosto nepřipravený. Možná to je důvodem, proč se zařízení netěšilo větší oblíbenosti.

G4 Cube

g4 cube

G4 Cube mohla být čímkoliv. Tehdy se ale jednalo o superpočítač daleko převyšující výkon PC. Sám Apple produkt propagoval jako „superpočítač“, i když se stal ikonou díky svému designu. Osazen byl v průhledné krychli, která oproti ostatním počítačům působila nebývale esteticky. Bohužel po jednom roce a 150 000 jednotkách byl tento projekt pohřben.

Twentieth Anniversary Macintosh

Zajímavostí je, že tento Mac nebyl vydán na 20. výročí Macu, ale na výročí společnosti. Na toto zařízení lze pohlížet díky svému štíhlému displeji jako na předchůdce dnešních iMaců. Apple do toho šel naplno. Každé zařízení stálo 9 000 dolarů a přivezl vám ho zaměstnanec Applu v obleku a limuzíně. Netrvalo to ale dlouho a cena byla snížena na 2 000 dolarů a nakonec byl produkt zrušen.

Macintosh TV

macintosh

Pravděpodobně nemusíme zmiňovat, o koho předchůdce se jedná. Macintosh TV byl hybridem, kterým Steve Jobs, i když nechtěně a jen částečně, vytvořil v roce 1993 mediální hub, ze kterého se po 25 letech stala Apple TV.  Šlo o Performa 520 Mac sloučeného se 14″ Sony Trinitron CRT televizí. Celkem jich bylo vyrobeno 10 000 a poslední přístroj se prodal v únoru 1994.

iPod Hi-Fi

Před nedávnem jsme zmiňovali, že myšlenka HomePodu není žádnou novinkou. Apple testoval svůj vlastní reproduktor již před deseti lety, akorát byl v té době závislý na dalším zařízení, protože šlo v podstatě o dokovací stanici pro iPod. Cenovka 349 dolarů nicméně předurčila toto zařízení k zániku. I když ho doprovázely slogany jako „Domácí stereo. Lépe.“, na úspěch této technologie si zjevně musíme nějaký ten čas počkat. Doufejme, že to bude v podání přicházejícího HomePodu.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.