imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

5 užitečných tipů pro nový iPad Pro


Zamilovali jste se do nového iPadu Pro? Dokonce jste si už jeden pořídili? Pak vám ukážeme pár užitečných tipů!

Několik zmíněných tipů funguje i pro ostatní iPady, takže pro jejich vyzkoušení nepotřebujete nutně nejnovější iPad Pro. Zmínili jsme také tipy, o kterých jsme už psali, ale noví uživatelé o nich nemusí vědět.

Nabíjení iPhonu přes iPad

Nové iPady mají port USB-C místo Lightning. Tato změna s sebou přináší mnoho výhod. Například můžete tablet propojit s monitorem, fotoaparátem, a naše nejoblíbenější, dokonce s ním i nabíjet iPhone. Samozřejmě potřebujete akorát USB-C – Lightning přechodku.

Apple Pencil 2 gesta

Jedna z nejlepších funkcí nové Apple Pencil se podobá AirPods. Nabízí spoustu operací pouhým poklepáním. Chování si navíc můžete nastavit dle svého a zvolit si ta gesta, která vám budou nejvíce vyhovovat.

Navigace kurzoru

Navigování kurzoru je nejdůležitější částí každé editace textového dokumentu. Na dotykové obrazovce není tento úkon úplně optimální. Nepomáhá ani chybějící 3D Touch, i když je pravdou, že s příchodem iOS 12 nahrazuje jeho operace dlouhé podržení tlačítka Space. Nicméně máme na iPadu ještě jednu možnost: dotkněte se displeje iPadu dvěma prsty a pohybujte s nimi ve směru, kam byste pohybovali kurzorem. Kouzlo!

Probouzení klávesou Space

K iPadům 2018 můžete připojit Smart Keyboard od Applu jediným pohybem. Poklepáním na klávesu Space (i na jiných externích klávesnicích) tablet probudíte a spustíte Face ID autentizaci. Toto gesto výrazně urychluje odemykání tabletu.

Zvláštní znaky

Psaní na virtuální klávesnici není úplně nejpohodlnější. Ještě horší bývá psaní zvláštních znaků. Na horní straně numerické klávesnice iPadu naleznete většinu speciálních znaků, které zpřístupníte podržením klávesy Shift. Existuje ale pohodlnější způsob. Stačí sjet po požadované klávese prstem dolů a je to, místo číslovky se zobrazí speciální znak.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.