imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

5G iPhony jsou opožděny ze strategického důvodu


Podle zpráv Bloombergu se příští rok iPhonu s podporou datové sítě nové generace nedočkáme. Ani pokud s ní přijde konkurence. A Apple pro to má dobrý důvod.

Zdroje Bloombergu a Marka Gurmana tvrdí, že stejně jako v případě předchozích generací společnost pozdrží podporu 5G datových sítí.

Stejně jako v případě dvou předchozích generací mobilní technologie 3G a 4G, Apple vyčká s integrací do svých produktů až rok od prvotního nasazení nové sítě, tvrdí lidé, kteří nechtějí být jmenováni.

Podle Bloombergu jde Applu o to, že první zkušební podpora 5G bude provázena spoustou porodních chyb. A v Cupertinu nevěří na to být první na trhu, ale nejlepší.

Situace ale až tak jednoduchá není. 5G může být brzy klíčem k závodu mobilního trhu. Někteří tvrdí, že 5G bude obrovským skokem kupředu. Dokonce tak velkým, že by mohlo jít o dostačující důvod pro výměnu za nový produkt. Apple by tak mohl konkurenci ponechat značnou výhodu. A to je risk, který si nemůže dovolit.

Jiný zdroj tvrdí, že Apple nemodernizuje z toho důvodu, že nemá vhodného dodavatele 5G čipů. Ještě nevyřešil své problémy s Qualcommem, který je na tomto poli nekorunovaným králem. Existuje přitom pouze pár dalších společností, které jsou schopny dodávat potřebné součástky, například Samsung a Huawei, na druhou stranu se ale jedná o přímou konkurenci. Applu tedy zbývá Intel, ten ale není v tuto chvíli v postavení, aby zvládal dodávat komponenty pro miliony iPhonů.

Podle mého by neměl Apple nic uspěchat. V roce 2019 stejně podpora 5G nebude mezi poskytovateli natolik rozšířená a 5G čip tedy možná nebude tak důležitý.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!