imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

5G iPhony jsou opožděny ze strategického důvodu


Podle zpráv Bloombergu se příští rok iPhonu s podporou datové sítě nové generace nedočkáme. Ani pokud s ní přijde konkurence. A Apple pro to má dobrý důvod.

Zdroje Bloombergu a Marka Gurmana tvrdí, že stejně jako v případě předchozích generací společnost pozdrží podporu 5G datových sítí.

Stejně jako v případě dvou předchozích generací mobilní technologie 3G a 4G, Apple vyčká s integrací do svých produktů až rok od prvotního nasazení nové sítě, tvrdí lidé, kteří nechtějí být jmenováni.

Podle Bloombergu jde Applu o to, že první zkušební podpora 5G bude provázena spoustou porodních chyb. A v Cupertinu nevěří na to být první na trhu, ale nejlepší.

Situace ale až tak jednoduchá není. 5G může být brzy klíčem k závodu mobilního trhu. Někteří tvrdí, že 5G bude obrovským skokem kupředu. Dokonce tak velkým, že by mohlo jít o dostačující důvod pro výměnu za nový produkt. Apple by tak mohl konkurenci ponechat značnou výhodu. A to je risk, který si nemůže dovolit.

Jiný zdroj tvrdí, že Apple nemodernizuje z toho důvodu, že nemá vhodného dodavatele 5G čipů. Ještě nevyřešil své problémy s Qualcommem, který je na tomto poli nekorunovaným králem. Existuje přitom pouze pár dalších společností, které jsou schopny dodávat potřebné součástky, například Samsung a Huawei, na druhou stranu se ale jedná o přímou konkurenci. Applu tedy zbývá Intel, ten ale není v tuto chvíli v postavení, aby zvládal dodávat komponenty pro miliony iPhonů.

Podle mého by neměl Apple nic uspěchat. V roce 2019 stejně podpora 5G nebude mezi poskytovateli natolik rozšířená a 5G čip tedy možná nebude tak důležitý.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.