imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

6,1“ iPhone X má být hitem letošního roku


Podle informací od dodavatelů si Apple objednal obrovské množství součástek na svůj velký iPhone X s LCD displejem. Kombinace snížení ceny a navýšení úhlopříčky by mohla být hlavním tahákem vánoční sezony.

Zákulisní informace o iPhonech pro rok 2018 se začaly objevovat již v lednu. Jejich současný pohled je stále stejný. Letošním hitem se má stát 6,1“ iPhone X s LCD displejem. Apple kvůli vysokým nákladům na OLED panely musel cenu současného modelu zásadně navýšit.

Modely pro letošní rok však mají nabídnout větší variabilitu. Apple představí telefon s LCD panelem, funkce však bude mít jako iPhone X. Jestliže se spekulace ukážou být pravdivé, Cupertino zcela opustí Touch ID a přejde kompletně na identifikaci pomocí rozpoznávání obličeje. Podle zákulisních informací dorazí i 5,8“ OLED model, obří 6,5“ OLED model a právě zmíněný 6,1“ LCD model s nižší cenovkou (někde kolem 600-700 dolarů).

Podle dodavatelů Applu si americká společnost objednala obrovské množství součástek právě na výrobu LCD modelu. Letos opět patří mezi velice poptávané telefony verze Plus, Apple pak na podzim nabídne levnější telefon s ideální velikostí i výkonem.

Letos tedy očekáváme tři iPhony s podporou Face ID, což ostatně potvrdil i Rambo (vývojář, jenž rád hledá informace ukryté v kódu systémů). Dokonce již objevil části zdrojového kódu, které naznačují příchod iPadu s podporou Face ID. Vedle kompletní produktové řady iPhonů by se tak v září mohl konat konec Touch ID a příchod Face ID i u dalších zařízení Applu.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.