imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

6,5“ iPhone X Plus nebude tak velký


Japonský blog Mac Otakara začal urovnávat zmatek kolem velikostí nadcházejících iPhonů. Konečně jsou rozum a očekávané velikosti v souznění. Nebo tak nějak…

Když Ming-Chi Kuo opustil svůj trůn krále spekulací kolem Applu, chybí nám pravidelné a spolehlivé informace od dodavatelů. Vedle Marka Gurmana už tu není žádný prvotřídní analytik, druhořadých zástupců tu několik je, ale musíme se na ně spoléhat s velkou opatrností. Patří sem třeba technologický blog Mac Otakara, který v minulosti již několikrát přesně trefil informace o nadcházejících zařízeních Applu.

Následující informace pochází od jejich „spolehlivých zdrojů“ a vypovídají o skutečné velikosti iPhonů pro rok 2018. Přerovnávají tak kopu zpráv, jež se za poslední měsíce na internetu objevily. Jak už asi víte, očekáváme 5,8“ nástupce iPhonu X, 6,5“ většího bratříčka a 6,1“ LCD model za nižší cenu. Otázkou je, jaké fyzické parametry budou zařízení při podobných úhlopříčkách mít.

Kolem 5,8“ modelu otázky nejsou, měl by mít prakticky stejné parametry jako aktuální iPhone X. Jediným rozdílem by mohla být tloušťka, kvůli většímu senzoru kamery by se mohl trochu rozšířit.

U verze Plus je situace jiná. 6,5“ už je docela dost, mluvíme tu už prakticky o tabletofonu. Díky bezrámečkovému designu by však telefon neměl být tak veliký. Skutečná velikost 6,5“ OLED modelu je tak nejomílanějším tématem. Podle Mac Otakara:

bude mít úplně stejnou velikost jako všechny dosavadní verze Plus.

Jediným rozdílem tak má být opět tloušťka, a to konkrétně nárůst o 0,2 mm kvůli kameře. Zařízení by se tak dostalo na 7,7 mm. Jde o skutečně drobný rozdíl, v praxi jej člověk nepozná. Odpověď je tedy zřejmá – fyzická velikost telefonů se nezmění.

6,1“ model už se k současné nabídce přirovnává hůře. Proč přijde třetí velikost? Nestačí 5,8“ verze? Přestože nemají jasnou odpověď, podle blogu by mohl být 6,1“ model „o něco menší“. Co by to mohlo znamenat? Doufáme, že v porovnání s 5,8“ modelem. Nebo se možná vejde do šasi verze Plus, jen budou větší rámečky?

Uvidíme v září…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.