imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

7 Web – Prohlížejte si oblíbené webové stránky rychlostí blesku


Když jde o oblíbený obsah, není žádným překvapením, že se držíme svých obvyklých metod. Někdy ale může být výhodou objevit nové a efektivnější způsoby. Aplikace 7 Web nepochybně stojí za vyzkoušení.

Pro ty, kteří sledují dění ve světě, může být obtížné prohlížet na iPhonu nebo iPadu více zdrojů najednou. Za tímto účelem vznikly RSS feedy, které sbírají všechny požadované zdroje na jedno místo. Problémem je jenom jejich vzhled. Články zobrazují v poněkud syrovém formátu a všechny designové prvky vynechávají.

Ti, kteří preferují jinou formu, se musí poohlídnout po různých aplikacích pro různé zdroje. Řešením může být používání záložek, přepínání mezi panely ale není příliš pohodlné a hladké.

Právě proto přišel Nitin Muthyala ze Singapuru s nápadem na 7 Web. Čistá a transparentní aplikace může uložit až 7 stránek, mezi jednotlivými články můžete přepínat pomocí jednoduchých gest nebo pomocí tlačítek na spodní liště. Stačí jenom přidat požadované zpravodajské stránky a uložit si je do svého osobního seznamu. Nebo si můžete vybrat z množství stránek, jako jsou známé webové stránky o Applu, CNN, BBC, New York Times a další ověřené zdroje. 

Přepínání mezi nimi je rychlé, jednoduché a hladké, protože 7 Web dopředu načítá všechny články. Design aplikace je překvapivě jednoduchý a diskrétní. Rozdílu mezi 7 Web a Safari si ani nevšimnete. Aby byl uživatelský zážitek ještě příjemnější, je aplikace vyzbrojena dost efektivním blokátorem reklam.

I když autor vytvořil aplikaci zejména pro sledování zpravodajství, zahrnout můžete nejrůznější stránky, jako například fóra, sociální média nebo stránky s recepty.

Podle slov Muthyaly by v blízké budoucnosti mohla přibýt možnost vytvářet adresáře. To by výrazně znásobilo kapacitu aplikace.

Při testování aplikace jsem zůstal hlavně u zpravodajských stránek. Mým největším problémem totiž je, že sleduji mnoho různých zdrojů a na některé někdy zapomenu. 7 Web je podle mě skutečně užitečná aplikace, která funguje naprosto hladce. Díky ní jsem mohl prohlížet všechny zdroje bez problému a bez přehřívání zařízení. Nevyskytly se ani obvyklé drobné chyby, časté u menších vývojářů.

Jediná nevýhoda, kterou jsem objevil, je, že všechny zdroje se načítají ještě předtím, než na ně přepnu, což může spotřebovat dost dat. V době neomezených datových paušálů a bezplatných wifi sítí všude kolem to ale není zásadní problém. Jedinou otázkou je, jestli se aplikaci podaří získat si sympatie a oblibu u uživatelů.

Čemu dáváte přednost pro čtení zpráv vy?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!