imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

AAPL zaznamenaly nejlepší den za posledních pět let


Ten byl vážně potřeba, jelikož akcie Applu ke konci roku nenaplňovaly všechna očekávání.

Akcie Applu AAPL nepředvedly takový růst od roku 2014. Zaznamenaly totiž nárůst o 7,04 %. Úspěch je o to větší, že ke konci roku začaly akcie poměrně rychle padat. O důvodech tohoto pádu jsme před nějakou dobou psali.

Růst ovšem platí pro spoustu velkých amerických firem. Dow Jones Industrial Average (DJIA), který zobrazuje aktuální tržní stav 30 nejdůležitějších společností USA, vyrostl z 21 792 bodů na 22 878 bodů, tedy o více než 1000 bodů. Nejvíce k tomu přispěly akcie FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Google).

V době psaní článku se AAPL pohybovaly na úrovni 156,15 USD. Na jednu stranu je to velmi dobrá zpráva pro investory, jelikož před Vánoci to bylo 146,83 USD. Na druhou stranu je to stále hluboko pod rekordními 232 USD, kdy tržní hodnota Applu přesahovala jako první v historii 1000 miliard dolarů.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!