imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

AG Drive: vznášedlem vpřed!


Apple každý týden vybírá nějakou zajímavou aplikaci, či hru, kterou následně na týden zlevní o 100%. Tato akce se jmenuje Free app of week a tento týden přinesla velice zajímavé, futuristické závody. Hra se jmenuje AG Drive a rozhodně stojí za to.

Hra má velice hezkou a propracovanou grafickou stránku. Závody se odehrávají v několika lokacích – například ve městě, nebo někde vysoko v oblacích. Abych pravdu řekl, grafika je asi nejsilnější stránkou hry a dokonale ukazuje, jak jsou nové, ale i staré iPhony či iPady výkonné.

Ve hře se závodí s futuristickými vozítky – nejspíše vznášedly. Tyto vznášedla dosahují úctyhodných rychlostí, někdy až 1 000 Km/h. Hráč má na výběr dvě možnosti hraní – buďto se vozidlo ovládá pomocí naklánění zařízení, tj. Pomocí gyroskopu, nebo klasicky pomocí tlačítek. Zde je tedy tlačítko pro náklon doleva, doprava, dále brzda a v neposlední řadě samozřejmě turbo. Turbo se nabíjí každých pár desítek vteřin a po jeho použití musíte opět čekat, než se plně nabije.

screen1136x1136153

Fyzika hry na tom není nejlépe, ale na druhou stranu se jedná o arkádu a ne o simulátor. Hra dokáže zabavit opravdu na dlouhé hodiny.

Co se menu hry týče, to je udělané skvěle. Položky jsou seřazeny ve výhledu nad městem, ve kterém závodíte a vše je logické. Můžete závodit jen tak pro zábavu, překonávat rekordy, nebo hrát kampaň.

Ve hře si samozřejmě také vylepšujete své vznášedlo tak, aby bylo co nejrychlejší, nejstabilnější a tak dále. Co se přizpůsobení vozidla týče, zde má hráč na výběr pouze paletu barev.

78b9f_AG-Drive-4

Hru tedy hodnotím velice kladně, hlavně díky její grafické stránce a provedení. AG Drive je dostupný v AppStore pro iOS (iPhone i iPad) a také pro tvOS. Na Apple TV jsem hru osobně nezkoušel, ale věřím, že v kombinaci s herním ovladačem se bude jednat o hru konzolových rozměrů.

Rozhodně tedy neváhejte a začněte stahovat :)

Available_on_the_App_Store_0

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!