imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

AirPower je prý ve fázi sériové výroby


Rok a půl utekl jak voda, Apple během něj pracoval dodělání potřebných technologií. Nyní by vše mohlo být hotovo.

V září 2017, přibližně před rokem a půl, Apple představil svou podložku pro bezdrátové nabíjení AirPower. Na fotkách… od té doby jsme nabíječku, která by zvládla nabíjet až tři zařízení, neviděli v akci.

Po představení jsme mysleli, že „brzy k dostání“ znamená čekání maximálně pár měsíců, než se novinka dostane na pulty obchodů. Tak jsme čekali, Apple neřekl ani slovo, a my jsme pomalu začínali ztrácet naději.

Několikrát se za dobu od představení vyskytl náznak světlých zítřků. Čekali jsme na nabíječku nejdřív minulý březen, pak v září a spekulace tu byly i v červnu. Dokonce jsme ve spojení s tím viděli i pracovní nabídky. Viděli jsme prostě všechno, až na to nejdůležitější – samotný AirPower. Je tu ale další velký náznak.

Stránky hongkongské společnosti ChargerLAB tvrdí, že podle jejich zdrojů se AirPower dostala do fáze sériové výroby čínské firmy Luxshare Precision. Dočkáme se už konečně? Jde mimochodem o společnost, jež se Applu stará o výrobu AirPods a USB-C kabelů.

Než ale zařízení opravdu dorazí, můžeme dělat jen jedno: doufat…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.