imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jaká bude baterie v iPhone 6?


Nedávno se na Apple blogu objevila diskuze o kapacitě baterií 4,7″ iPhone 6. Někteří své argumety zakládají na zprávách AppleInsidera. Jak se ukázalo ty ale nebyly pravdivé. My vám teď řekneme jaká baterie bude…

Původně se předpokládala kapacita baterií 2100mAh, taková ale nebude. Jednoduše protože žádná z unikátních součástek nevypovídá o této informaci. AppleInsider si polamu ale jistě můžeme odebrat se seznamu důvěryhodných zdrojů. V průběhu jednoho měsíce nám “sežrali i s navijákem” náš malý experiment o iPad Air 2 a nyní i záležitost s baterií. Po krátkém úvodě pojďme k jádru věci.

Skutečným zdrojem energie pro 4,7″ iPhone 6 bude baterie s kapacitou 1810mAh. Ta může zabezpečit o šestnáct procent delší výdrž přístroje než tomu bylo u předchozího modelu iPhone 5s. Zde máme dvě fotky pro baterie Iphone 6. Toto ještě není konce příběhu – čtěte dál.

iphone_6_battery_june_1810

Šetnácti procentní nárůst kapacity se může zdát malý, nebo také naopak velký. Záleží na úhlu pohledu. V zásadě ale na základě jednoho čísla nezjistíme, jakou bude mít iPhone 6 výdrž. Na to abychom to dokázali objektivně zhodnotit, bychom potřebovali znát reálnou spotřebu displeje a procesoru A8, protože to jsou největší žroutí energie. Dalším z nich je GPS… Pokud bych měl tipovat, řekl bych, že výdrž bude jen o trošku větší něž u iPhone 5s.

A8 bude pravděpodobně dvakrát rychlejší, což už bude malý zázrak, když bude mít stejnou spotřebu jako jeho mladší bratr A7 modelu iPhone 5s. K tomu si přidejme větší displej, u kterého je také málo pravděpodobné, že by byl menším žroutem než čtyřpalcový iPhone 5s. (Mě osobně to moc netrápí, protože dokážu spočítat na prstech jedné ruky kolikrát v životě jsem musel dávat svůj telefon nabíjet před spánkem).

Pravděpodobně s vypnutým displejem a s aplikacemi běžícími na pozadí naroste čas provozu oproti současnému modelu. Pokud však budete chtít využít všechny nové vlastnosti iPhone 6 a Apple neobjevil nějaký zázrak, zřejmě zůstaneme u výdrže na jeden den. Už jen necelý měsíc a uvidíme, co nám Apple představí…

Předtím, než začnete v komentářích hudrovat, nezapomínejte, že iPhone 6 bude velmi tenký přístroj, takže je zbytečné očekávat vícedenní výdrž.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.