imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

imac

Aktivujte si tmavé téma na Macu


Máte rádi dark mode? Pak čtěte dále.

Před vydáním iOS 11 jsme mimo jiné čekali na dark mode. Bohužel jsme se nedočkali. Nevíme proč, ale v několika případech jednoduše preferujeme tmavou verzi pozadí.

macbook

Dark mode se používá zejména v prohlížečích, na Macu si můžete nicméně snadno zapnout tmavou barvu pro horní menu a Dock. Stačí přejít do System Preferences a General.

dark mode

Zaškrtněte „Use dark menu bar and Dock“. Tímto změníte barvu horního menu a Docku na tmavě šedou. Pokud byste chtěli téma ještě tmavší, můžete změnit Appearance a Highlight color na Graphite. Tím ztmavíte všechny barvy a zvýraznění.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.