imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Američtí policisté by se neměli dívat na zabavené iPhony


Alespoň to jim radí Elcomsoft, přední společnost zaměřující se na digitální forenzní nástroje. Důvod je jednoduchý – pokud se telefon zablokuje, bude nemožné jej znovu odemknout.

Podle informací Motherboardu radí společnost Elcomsoft, aby se američtí policisté nedívali na iPhony zabezpečené pomocí Face ID. Mohlo by to vést k zásadním problémům.

Craig Federighi by jistě mohl potvrdit, jak přesné zařízení je. Sám se ocitl ve zvláštní situaci, když Face ID na iPhonu X poprvé ukazoval světu. Historicky první odemknutí se nepovedlo. Jak se později ukázalo, hlavní problém spočíval v přípravě keynote. Jak se kolem pohybovala řada asistentů, telefon se kvůli jejich několikerým pohledům zablokoval a telefon šlo odemknout pouze pomocí passcodu.

A to je přesně ten důvod, proč experti policejním složkám radí, aby se pohledům na iPhony chráněné Face ID vyhýbali jako Perseus očím bájné Medusy.

Jen pro porovnání – v éře Touch ID tu bylo obdobné doporučení, tehdy však stačilo, aby uživatel pro odemykání telefonu nepoužíval tlačítko Home, ale tlačítko pro probouzení.

Vztah mezi Applem a autoritami je dlouhodobě problematický. Mnohokrát jsme se bavili o sporech mezi Applem a FBI; psali jsme o tom, jak britští policisté udržují telefon ve stavu, aby se jim neuzamkl; zmínili jsme i právní kolotoče kolem problému, zda mohou policisté přinutit uživatele odemknout svůj telefon pomocí rozpoznávání obličeje.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.