imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Analytici: Apple se pohybuje na ostří nože, nesmí zpozdit dodávku iPhonu 8


Podle posledních informací naštěstí dodávka opožděná nebude, maximálně jen o pár dní. Dokonce i s případným zpožděním by se Apple s velkou rezervou vešel do data, kdy by podle analytiků začaly velké problémy.

Tony Sacconaghi, analytik společnosti Bernstein, v rozhovoru pro CNBC mluvil o tom, že kdyby se dodávky iPhonu 8 zpozdily příliš, pro společnost z Cupertina by to znamenalo vážné finanční problémy. Analytik se domnívá, že bod zlomu je přibližně tři týdny po přestavení na Keynote – to je podle něj doba, kterou průměrný je zákazník (nikoliv skalní fanoušek Applu) ochotný čekat, než se pustí do hledání alternativy. Dodávky odložené až na rok 2018 by měly ještě mnohem větší dopad, protože by tím pádem vypadla kompletní vánoční sezona, což je pro většinu firem nejdůležitější období roku.

Přestože se ještě před několika měsíci mluvilo o tom, že má Apple problémy s vývojem bezdrátového nabíjení a OLED displeji, podle nedávných informací se americkému gigantovi vše podařilo dohnat a skluz je prakticky pryč. Apple se navíc může těšit největší věrnosti svých zákazníků, což by v případě nepříznivého scénáře mohlo firmě ohromně pomoci.

Nejenže tak zákazníci budou ochotní přistoupit na případnou vyšší cenu iPhonu 8, dokonce by zvládli vydržet na dodávku déle než u ostatních značek. V podstatě už se čekalo devět měsíců. Několik týdnů navíc by zas tak velký rozdíl nedělalo, i když by to pochopitelně bylo nepříjemné.

Navzdory tomu tu stále jisté narušení Síly být může. TechCrunch tvrdí, že důvěryhodný zdroj informuje o pozdějším naskladnění verze s OLED displejem, rozhodně až po iPhonu 7s a iPhonu 7s Plus. Zdroj už nemluví o tom, s jakým odstupem by se tak stalo, ale rozhodně by bylo lepší, kdyby to bylo jen o pár dní – i z pohledu Sacconaghiho.

Ať už se situace vyvine jakkoliv, Apple stále může bez problému spustit předobjednávky, čímž zákazníky naláká a nezávazně přidrží. Dodávku by se pak pochopitelně pokusili zařídit co nejrychleji jen to bude možné. Alespoň by se nemuseli bát, že by je zákazníci jeden po druhém opouštěli.

Pokud ale bude iPhone 8 skutečně takový, jak jej na základě zpráv z posledních měsíců očekáváme, před Apple Storem se stejně vytvoří fronta dlouhá z New Yorku až do Istanbulu nezávisle na tom, jak dlouho si budou muset fanoušci počkat.

Zdroj: AppleWorld.Today a Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.