imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Analytici tvrdí, že výroba iPhonu X a iPhonu SE v září skončí


Podle analytiků BlueFin Research nové modely naplní veškeré požadavky trhu a bylo by tedy zbytečné dále vyrábět iPhone X, jenž tou dobou oslaví první narozeniny. Stejná věc se týká i populárního iPhonu SE. My bychom si tak jistí nebyli.

Už jen pár měsíců zbývá do doby, kdy mají dorazit nové modely iPhonu. Spekulace se napříč zdroji velice shodují. Tentokrát zástupci BlueFin Research vydali pro investory doporučení, které analyzuje očekávané strategické kroky spojené s iPhony.

Jsou přesvědčeni, že bude po nových iPhonech nezvykle vysoká poptávka, protože v uplynulých letech uživatelé neměnili své telefony tolik, mnoho z nich tak rádo sáhne po novém hardwaru nyní. Aby byla poptávka naplněna, vyrobí Apple ve druhém pololetí 2018  91 milionů jednotek iPhonů, v prvním pololetí 2019 jich pak vyrobí 92 milionů.

Ještě zajímavější jsou přitom informace o novinkách. Podle spekulací BlueFinu bude „iPhone X2“ skvělým základním modelem z řady pohledů. iPhone X Plus splní požadavky těch, komu letošní model nepřišel dostatečně velký, 6,1“ LCD iPhone pak cílí na zákazníky, kteří jsou vysoce citliví na cenu vedle iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus.

Díky tomu pak nebude potřeba iPhonu X. Nejenže by bylo ukončení výroby jen jeden rok starého modelu velice neobvyklým krokem, mohli bychom o této možnosti slyšet z řady zdrojů. Měli bychom se tedy nad touto otázkou pozastavit a popřemýšlet.

Co více, analytici očekávají také ukončení výroby iPhonu SE. To by dávalo větší smysl, jelikož v září bude telefonu dva a půl roku. Neměli bychom však zapomínat na to, že jde o velice výhodný model z pohledu cena/výkon. Navíc jde o jediného zástupce s 4“ displejem. Jestliže se telefon nedočká nástupce, bude řada z uživatelů velice zklamaná.

Musíme upozornit na to, že analytické firmy nejsou těmi pravidelně nejpřesnějšími proroky ohledně Applu, jen některé firmy disponují spolehlivými zdroji mezi subdodavateli. Jen si vzpomeňte na to, co se odehrálo před pár měsíci, když se ven dostaly falešné informace o iPhonu X.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.