imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Anomoji mohou být krok od velké inovace


I když asi ne úplně. Jestliže však firma patent aplikuje, bude funkce zase o něco zábavnější.

Nová patentová žádost Applu byla vydána, tentokrát se však nebavíme o technologii z budoucnosti, ale o inovaci Animoji, které nebereme jako přehnaně užitečné.

V současnosti zvládnou animované postavičky imitovat pouze výrazy tváře u svých uživatelů. Pokud zvednete obočí, udělají to samé, když vystrčíte jazyk, udělají to samé. Je to jednoduché. Nyní by však podle patentu měly charaktery některé z výrazů rozpoznat a reagovat na ně, občas by i přidaly zvukové efekty.

To znamená, že když třeba budete mít postavičku psa a budete chtít zaštěkat, Animoji pohyb rozpozná a zaštěká i zvukově. A když třeba zvolíte charakter mimozemšťana a řeknete přitom nějaké slovo, mimozemšťan pak řekne to samé v upravené podobě.

Jedinou otázkou tak zůstává: jak dělá liška? (Omlouváme se všem, kdo se na to roky pokoušel zapomenout)

Dobře, vlastně ještě jedna otázka: jak dělá Animoji hovínka?

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.