imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Aplikace Gmail a Google Kalendář pro iOS dostaly významnou aktualizaci


Google před pár dny aktualizoval své aplikace pro platformu iOS, a to aplikaci Gmail a Google Kalendář.  Tyto aplikace nebyly dlouho aktualizovány a jedná se tak o významný update, který také přináší změnu uživatelského prostředí.

Začneme aplikací Gmail ve verzi 5.0.3. Ta prošla úpravou vzhledu, nýní je vše ve filosofii „Material design“. Vše je tedy modernější a placatější. Google také přidal hezké přechodové animace a vše vypadá skoro stejně,  jako na konkurenčnm Androidu.  Vylepšeno bylo také vyhledávání, které je nyní rychlejší  a funguje také našeptávač. Novinkou je také upravení gest doprava a doleva podle libosti (smazání či archivování emailu atd.).

us-android-6-gmail.jpg

Důležitou funkcí je také opožděné odesílání mailů, tj. Po stisknutí tlačítka odeslat máte ještě 10 vteřin na to, abyste akci odvolali a do mailu případně něco dopsali či upravili adresu příjemce. To se někdy může hodit a je to vítná funkce, která dostud fungovala jen v internetovém prohlížeči na gmail.com. Nyní funguje i v aplikaci.

Jako další aktualizovanou aplikací byl Google Kalendář, který povýšil na verzi 1.6.3. Ten se dočkal hlavně změny uživatelského prostředí. Hlavní výhodou oproti výchozímu kalendáři od Applu a novinkou v aktualizaci, je náhled celého měsíce. To ve zkratce znamená, že po otevření kalendáře ihned vidíte všechny dny a události, které máte na daný měsíc naplánované.

Gmail-on-iOS_new-app-1

Tento náhled z nějakého nepochopitelného důvodu ve výchozí aplikaci chybí a uživatel zde musí klikat na jednotlivé dny, aby zjistil, zda má nějakou událost či ne.  Google tedy udělal skvělý krok a Apple by se od něj mohl trochu inspirovat. Přeci jenom displeje iPhonů jsou již poměrně veliké a prostor ve výchozí aplikaci kalendář je absolutně nevyužitý.

Gmail pro iOS
Google Kalendář pro iOS

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!