imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

aplikace health watchos 4

Aplikace Health je znatelně chytřejší


Apple se stále více zaměřuje na zdravý životní styl a tak neustále vylepšuje svou aplikaci Health, která zpracovává naše data o zdraví a cvičení. V iOS 11 a watchOS 4 se jí pak konečně dostalo několika funkcí, na které jsme netrpělivě čekali.

iCloud synchronizace

Začněme hned tím nejdůležitějším: konečně budeme moci synchronizovat naše data přes iCloud. Vážně nechápeme, proč to nebylo možné už dávno, hlavní ale je, že už to možné je. Určitě je každému jasné, proč je to tak důležité. Až do této chvíle, nehledě na to, jak přesná vaše data o cvičení s Apple Watch za posledního roku a půl byla, pokud jste si koupili nový iPhone a neobnovili ho z bezpečnostní zálohy, o všechny informace jste přišli. S iOS 11 se již ničeho takového bát nemusíte…

Cukrovka pod kontrolou

Na téma schopnosti Apple Watch monitorovat hladinu cukru v krvi pacienta jsme napsali spoustu článků. Díky tomu by byly životy nespočtu pacientů s cukrovkou daleko jednodušší. Samozřejmě je k tomu potřeba patřičný softwarový a hardwarový vývoj, nicméně potřebná softwarová aktualizace je nyní na světě.

aplikace health watchos 4

Zaprvé, Apple Watch 2 budou díky CoreBluetooth podporovat spojení s energeticky efektivním Bluetooth příslušenstvím. To umožní spojení externích detektorů cukru v krvi s hodinkami. Kromě toho byly přidány další možnosti pro sledování spojené s cukrovkou, například čas na jídlo a kontrola aplikace inzulinu.

Nové možnosti cvičení

Nezapomnělo se ani na nové typy cvičení. V watchOS 4 mohou vývojáři vytvářet aplikace pro Tai Chi nebo smíšené cardio. A dokonce bude možné shromažďovat data také pro ruční kolo, jupí!

aplikace health watchos 4

Nové možnosti sledování a vývoje

Od této chvíle budete moci sledovat také váš maximální příjem kyslíku, respektive VO2max to bude moci sledovat. Takové informace se vám hodí při tréninku vytrvalosti. Pokud navíc půjde vše dobře, samotné Apple Watch by měly být schopny tyto údaje do určité míry přesnosti schopny monitorovat samy. Další novou kategorií pro měření je obvod vašeho pasu. Pomocí uhlazených grafů tak budete moci sledovat, jak vám pravidelné cvičení pomáhá se zbavit tuku v oblasti pasu.

Kromě zmíněných novinek byly vylepšeny i některé stávající funkce. Apple Watch tak nyní umí detekovat sety při plavání a při krátké pauze při cvičení nebude třeba hodinky pozastavovat a pokračovat. Vývojáři třetích stran mají nyní přístup k funkci Water Lock, která vypíná dotykové ovládání během plavání, díky čemuž zabraňuje nechtěným dotykům ve vodě. Další novinkou je možnost pozastavit a pokračovat externí aplikace pomocí bočních tlačítek díky Pause/Resume API.

aplikace health watchos 4

Všechno toto jsou obecná vylepšení aplikace Health a je možné, že při zářijovém uvedení nového systému bude jejich seznam ještě rozšířen. Mezitím se můžete podívat, jaké změny přinese watchOS 4.

Zdroj: 9to5mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.