imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Aplikace, které vám pomohou s předsevzetími


Možná si pravidelně dáváte novoroční předsevzetí, možná nikoliv. Pokud však nějaké již padne, je skutečně snadné své cíle přestat plnit. Každý může mít nějaký trik na to, jak se co nejdéle držet na vytyčené cestě, ale největším pomocníkem může být váš telefon.

Ať už jde o sportovní, osobní nebo třeba obchodní cíle, je zapotřebí mít nějaký systém. Jsme různí lidé a každý myslíme trochu jinak, neexistuje tak univerzální řešení, jež by sedělo všem. Je však dobré mít nějaký startovní bod – začněme třeba sportovními předsevzetími, jelikož jde asi o nejčastější téma plánů do nového roku.

Sport a zdraví

V současnosti je na nejvyšších patrech žebříčku popularity spousta aplikací pro sledování sportovních aktivit. Někteří vývojáři dokonce nabízejí univerzální řešení shrnující několik aplikací do jedné. Příkladem je třeba Runtastic, který pokrývá vše od běhání až po silové posilování. Jednotlivé části je možné zakoupit po jednom sportu, v balíčcích nebo jako předplatné.

Jsou tu i aplikace pro lidi, kteří mají sport ve své denní rutině již dlouho. Typickým příkladem je třeba aplikace Moov, měřič tepu spárovaný s touto aplikací vám pak dokáže poskytnou mnohem více informací než další podobné. Aplikace upravuje váš tréninkový plán podle vašich potřeb v závislosti na monitorování vašeho pulzu.

Jestliže máte Apple Watch, měli byste vážně přemýšlet o aplikaci Nike+ Running Club. Jako člen Run and Training Clubu získáte třeba osobní konzultaci pro výběr vhodného vybavení. Aplikace je díky spolupráci Applu a Nike všeobjímajícím řešením pro každého milovníka sportování.

Sportování ale není všechno, důležitá je i správná životospráva. Třeba správné návyky stravování mohou být ještě náročnější než sportování. Na tuto problematiku doporučujeme třeba bezplatnou aplikaci YAZIO. Svému zdraví zásadně prospějete také tím, že budete pravidelné pít. Ideálním partnerem je třeba aplikace WaterMinder, jež je dostupná i pro Apple Watch.

Kariéra, práce, studium

Plánování je důležitou součástí pro správnou koncentraci na samotné úkony. Je řada systémů, které vám s plánováním pomohou, patří mezi ně třeba MeisterTask nebo Trello. Můžete je používat jako běžný uživatel, v této formě jsou jak pro iOS, tak pro Mac zdarma. Pro studium existují podobná řešení. Naším doporučením je iStudiez Pro, které vyjde na 89 Kč.

I time management je důležitým tématem. S aplikací Time 2 můžete vybírat konkrétní časové úseky pro jednotlivé úkoly, takže jasně uvidíte, kolik času jste s jakou aktivitou strávili. Díky tomu zvládnete dokončit všechny cíle, a pokud ne, uvidíte jasně, kde jste nejvíce pokulhávali.

Přestože následující aplikaci s velkou pravděpodobností již znáte, nesmíme zapomenout ani na Duolingo. Jde o skvělou ukázku toho, jak může vypadat jednoduché a efektivní učení nového jazyku na vašem telefonu. I když se nedostanete na úroveň rodilého mluvčího, můžete klidně brát aplikaci jako pravidelné cvičení mozku nebo jako možnost rozšiřovat své obzory.

Finance, plnění cílů

Je téměř nemožné vyhnout tématu financí, i když je jasné, že jen peníze nikoho šťastným neudělají. Je tu řada skvělých aplikací pro správu financí, jako například aplikace jménem Pocket Guard.

Vše si pak můžete pěkně shrnout v aplikaci Strides Habit Tracker. Jestliže si stáhnete klidně i jedinou aplikaci z výše popsaných, snad právě ta vám pomůže k co nejšťastnějšímu roku 2018 a prozradí vám třeba to, kolikrát jste jedli ve fastfoodech nebo kolik průměrně naspíte hodin.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.