imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

aplikace zdarma hyperburner

Aplikace týdne zdarma: Hyperburner


A máme tu další pátek, nicméně tentokrát má spousta lidí volno a připravuje se na velikonoční pondělí. Možná si říkáte, jak strávit takto prodloužený víkend, a přesně pro vás máme výběr několika aplikací zdarma, včetně hry Hyperburner.

Na světě je daleko více nekonečných her než jen Candy Crush, ale „nekonečná létací“ hra je ještě stále docela novinka. Do této kategorie patří i Hyperburner, ve kterém musíte navigovat svou vesmírnou loď skrze čím dál rychleji se blížící překážky.

Takový koncept se může zdát jednoduchý, jedna věc vám ale bude jasná hned od začátku: hra je těžká. Ne jen trochu těžká, hodně těžká. Tento pocit vás možná po prvních pár zkušebních letech opustí, jakmile se ale dostanete přes prvních pár úrovní a zjistíte, že můžete díky jednomu tlačítku letět ještě rychleji, začnou se vám potit dlaně, srdce vám začne bušit a adrenalin zaplaví vaše tělo.

aplikace zdarma hyperburner

Na splnění máte pět úrovní v šesti zónách, nicméně veškeré splněné úrovně můžete hrát v nekonečném módu, kde je vaším úkolem přežít co nejdéle. Po splnění různých výzev budete mít na výběr také z vícera vesmírných lodí. Ty mají různé vlastnosti, jedna je tak například rychlejší a druhá má silnější štíty, díky kterým přežijete menší nárazy.

Ovládání hry je opravdu skvělé. Hru hrajete v podstatě jedním prstem, jehož tažením po displeji navigujete loď: po zvednutí prstu z obrazovky se hra zastaví. Navíc hra podporuje horizontální i vertikální režim, takže ji teoreticky můžete hrát i jednou rukou. Ve vertikálním módu ale nejspíš moc úspěchů nepoberete, jelikož horizontální se zdá být mnohem vhodnější.

aplikace zdarma hyperburner

Celkově je aplikace zdarma pro tento týden jednoduchou, ale skvělou hrou, zejména pokud máte rádi ty náročné. Pokud nemáte strach z toho, že po nějaké trapné chybě nevyšlete svůj iPhone do vesmíru najít nejbližší zeď, rozhodně si ji stáhněte, obzvlášť když ušetříte 3 eura. Berte ale na vědomí, že hra běží nejlépe na iPhonech 6 a novějších.

Pokud je na vás tempo této hry příliš rychlé, nic se nebojte, přinášíme vám i několik dalších aplikací, které jsou momentálně zdarma. Se stažením byste ale neměli otálet, protože nemusí být zdarma po celý týden, sleva může skončit během několika hodin.

Relight – Better Photos

aplikace zdarma Relight Better Photos

Začněme náš seznam aplikací pro úpravu fotek, protože těch je přeci jen jako šafránu, ehm. Relight slouží zejména pro úpravu světla a expozice na vašich fotkách a umožňuje si pohrát se stíny a zvýraznit určité scény. To platí i pro videa, ne jen pro fotografie – navíc ji můžete mít zdarma místo 5 eur.

Complete Calendar

aplikace zdarma Complete Calendar

Pamatujete si na Vantage Calendar, který byl dostupný zdarma před několika týdny? Tak tato aplikace je přejmenovaný CircleTime a ten se také snaží znovu od základů předělat aplikace pro kalendář. Complete Calendar tak přináší kruhovitý kalendář, což se nezdá býti moc praktické, pokud vás už ale klasické rozložení nudí, nebojte se vyzkoušet toto. Úplně původní cena byla stanovena na 10 euro (což se zdá být až moc, když vezmeme v potaz, že před tím se prodávala i za 1 euro), nyní je ale k dostání zdarma.

The Labyrinth

aplikace zdarma The Labyrinth

Tato hra je opravdu prostá: ovládáte míč v labyrintu pomocí pohybového senzoru, který byl tehdy s příchodem prvního iPhonu slušnou revolucí. Ke stažení zdarma místo jednoho eura.

DataFlow Pro

aplikace zdarma DataFlow Pro

Pomocí této aplikace můžete sledovat, jak dlouho brouzdáte po webu a k dispozici je i widget pro vaše Apple Watch. Aplikace nabízí i nějaké další funkce a místo původních 2 eur ji můžete mít zdarma.

Speed and G-Force

aplikace zdarma Speed and G-Force

Zajímá vás rychlost vašeho pohybu a jaké přetížení na vás působí? Tato aplikace vám přesně to prozradí. Nemusí být úplně přesná, za vyzkoušení ale stojí. K dispozici verze také pro Apple Watch.

Rock Paper Scissors

aplikace zdarma Rock Paper Scissors

Nikdy by nás nenapadlo, že takovou aplikaci někdy uvidíme, nakonec ale proč ne? Jak naznačuje samotný název, aplikace vám umožňuje hrát hru kámen, nůžky, papír s vašimi přáteli přes iMessage.

Cardinal Land

V této skládačce řešíte puzzle různých zvířat – je podobná čínské hře tangram. Výsledné obrázky si můžete dokonce poslat do vašich Apple Watch a použít je jako ciferník. Navíc se o daných zvířatech dozvíte různá zajímavá fakta. Hra vypadá hezky a umí být i náročná, neváhejte.

iPulse

aplikace zdarma iPulse

V této aplikaci můžete sledovat všechny různé statistiky a data týkající se vašeho Macu: využití procesoru, síťová data, aktivitu pamětí, úložný prostor atd. To vše v zajímavém kruhovitém rozhraní. Aplikaci doporučuje John Gruber a k dostání je zdarma místo původních 10 eur.

Shots

aplikace zdarma Shots

Zahlcují váš Mac všelijaké screenshoty a už se v nich vůbec neorientujete? Shot byl vytvořen přesně pro to a pomůže vaše screenshoty pročistit a postará se o ně i automaticky.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.