imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

App Store vydělává o 93 % více peněz než Google Play


A to i přes fakt, že se z Androidího obchodu instaluje více aplikací. Pojďme se podívat na nejnovější statistiky Sensor Tower.

Sensor Tower přináší statistiky různých obchodů s aplikacemi již více než deset let. Podle čtvrteční zprávy zaznamenal Google Play i App Store růst.

Zpráva říká, že 66 % příjmů z mobilních aplikací generuje Apple. V řeči peněz se jedná o 12 miliard dolarů. Google Play vyrostl z 5,1 miliard dolarů na 6,2 miliard dolarů.

Apple tedy získal o 93 % více peněz za aplikace než Google.

To je celkem překvapivá zpráva, jelikož Google na druhou stranu vede v počtu instalací. Z Google Play bylo nainstalováno celkem 19,5 miliardy aplikací, což je oproti 7,6 miliardám Applu značný rozdíl. Ochota za aplikace platit je tedy výrazně větší na straně uživatelů App Storu.

Každopádně je ohromující sledovat, kolik peněz lidé za aplikace utratí. Éra mobilních aplikací tedy rozhodně nekončí.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.