imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple a propad o miliardy dolarů


Před několika týdny byli na vrcholu a měli společnost s největším ohodnocením v historii. Nyní je předběhl i Microsoft.

Na konci léta jsme vás informovali o tom, že Apple překročil očekávanou hranici hodnoty bilionu dolarů. Stal se první společnosti s tržní evaluací 1000 miliard dolarů. Sluníčko, štěstíčko, smějící se investoři.

Z takové výšky ale pád bolí. Panika odstartovala chvíli po poslední čtvrtletní finanční zprávě – i když šlo o rostoucí čísla a velké úspěchy – po které Apple oznámil, že nebude nadále sdílet přesná prodejní čísla. Akcie Applu začaly padat a investoři couvat. Ne že by tato zpráva znamenala jakékoliv problémy s prodejem iPhonů. Tim Cook se bránil veškerými záznamy, pádu tím ale nezabránil.

Pro bilionový rekord potřebovala jedna akcie hodnotu 207,05 dolarů. Na svém vrcholu se pohybovala na hodnotě 232 dolarů. V tuto chvíli se AAPL nachází zhruba na 174,62 dolaru za akcii. Propad je tak velký, že má nyní tržní evaluaci větší dokonce i Microsoft. Podle Bloombergu jde o největší pád za posledních 8 let.

Co to znamená pro uživatele? Vesměs nic, stejně jako pro ně nic neznamenalo 1000 miliard dolarů, leda byste byli investoři. Jde zejména o ukázku, jak křehký status bilionové společnosti může být.

Pokud tedy máte špatný den, vzpomeňte si na Tima Cooka, který se jeden den vzbudil a jeho společnost měla o miliardy dolarů nižší hodnotu…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!