imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple bojuje o pořad Baracka Obamy


Bývalý prezident Spojených států amerických se spolu se svou manželkou rozhodli tvořit vlastní pořad. Apple se nyní snaží, aby získal exkluzivní práva pro svou streamovací službu.

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělá exprezident USA, když skončí ve svém úřadu? My moc ne, ale rozhodně dokážeme přijít na spoustu zajímavých možností. Barack Obama jako předchozí POTUS vloni odešel po osmi letech vládnutí. Tehdy mu bylo 55 let, šlo přitom o stále aktivního a pohledného muže.

Pochopitelně tak netráví volné dny vyplňováním křížovek nebo lelkováním v houpacím křesle. Nikdy by nás ale nenapadlo, že se rozhodne spustit vlastní „Obama show“. Vypadá to však, že se právě k tomu schyluje. Na základě interních informací se bývalý prezident spolu se svou chotí rozhodli pustit do vlastního projektu, jímž by vstoupili do mediálního prostoru.

Obama již několikrát prohlásil, že je Trumpova éra plná fake a manipulativních zpráv, které se šíří skrz politicky ovlivňovaná média a sociální sítě. Vlastním obsahem chce vyjádřit své postoje ve věcech veřejných.

Nemůžeme asi očekávat nějakou mediální válku proti současnému prezidentovi, ale mluvil by o tématech, na něž má zcela jiný pohled než právě Trump. Patří mezi ně například zdravotnictví, volby, migrace, zahraniční politika či změny klimatu. Michelle Obamová by pak ráda mluvila o důležitosti zdravého životního stylu, jelikož se k tématu dlouhodobě vyjadřovala už jako FLOTUS.

Za své paměti prý bývalý prezident utržil až 60 milionů dolarů, plánovaný pořad by tak měl velký potenciál i po finanční stránce. Podle The New York Times již Obama vyjednává s Netflixem. To by mohla být pro Apple smutná zpráva, jelikož i on čeká ve frontě zájemců. Boj o exkluzivní obsah ale jistě nevzdá jen tak.

Apple vlastnímu obsahu nyní věnuje velkou pozornost. Objevovaly se i spekulace o případném odkoupení Disney či Netflixu. Navíc americká firma přichází s dalším originálním obsahem, není tedy divu, že má zájem i o další skutečně zajímavé pořady.

Zdroj: The New York Times

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.