imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple bude možná používat novou technologii pro antény


Podle informací Ming-Chi Kua dojde u příští generace iPhonů k výrazné změně. Uživatelé si jí ale možná vůbec nevšimnou.

Ve své nejnovější zprávě pro investory zmiňuje analytik Ming-Chi Kuo důležitý, ale pro většinu z nás poměrně nepostřehnutelný technologický přechod, který by mohl ovlivnit následující generaci iPhonů. Změna je důležitá z toho důvodu, že se týká antény, a jelikož jsou chytré telefony pořád telefony, je důležité, jakým způsobem přijímají signál.

Apple momentálně v iPhonech používá takzvanou Liquid Crystal Polymer (LPC) technologii. Modely iPhone XR, iPhone XS a XS Max nají například každý 6 takových antén. Podle analytika by mohly mít iPhony v roce 2019 pouze 2 LPC antény a 4 vytvořené technologií Modified PI (MPI).

Ty by měly zaručit stejné vlastnosti jako LPC. Obdobnou citlivost, podporu 5G atd. Vyvstává tedy otázka, zda je taková změna vůbec nutná. Nicméně cíle Applu se neřídí otázkami uživatelů, ale obchodní strategií.

Podle Kua není Cupertino moc zadobře s dosavadními LPC dodavateli a získat nové je dosti obtížné, jelikož výroba je velmi náročná a zvládá ji jen pár společností. LPC je navíc křehká věc a výroba tedy probíhá jen v omezeném počtu.

V roce 2019 by proti tomu mohl Apple přesvědčit ke spolupráci 5 výrobců MPI a tím si zajistit lepší vyjednávací pozici a cenovou konkurenci.

Můžete hádat, jak pocítí snižující se cenu výrobních nákladů uživatelé…

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!