imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple by mohl pracovat na zajímavých variantách klávesnic


Nedávno se na světlo světa dostaly tři nové patenty, jež pracují s různými koncepty klávesnic nadcházejících MacBooků.

Zatímco konkurence již nabízí notebooky s dotykovou obrazovkou, Apple mnohokrát prohlásil, že jde o špatný přístup. Nicméně pak v roce 2016 představil Touch Bar, jenž byl přijat s rozporuplnou odezvou.

U nás v redakci jsme si po dlouhém testování mohli říci, že i když nejde o zachránce všech problémů, jde o velice užitečnou novinku. Apple ale asi cítí, že Touch Bar všespásnou technologií není a že asi nepůjde o nástupce současných klávesnic.

Nedávno se ohledně řešení této otázky objevily tři nové patenty – jak zajistit pohodlnost psaní současných klávesnic a spojit je s multifunkcionalitou? Některý z přístupů počítá s tím, že na dosavadní podobu klávesnic zapomeneme, jiný pak k současnému řešení přidává další možnosti.

Všechny verze patentů řeší problematiku vstupního zařízení, kdy Apple neudělá své obrazovky dotykové. Povrch by mohl být průhledná plastiková či skleněná plocha s dotykovými senzory.

Zobrazovací část obsahující displej: základová část otočně spojená se zobrazovací částí a obsahující vrchní skleněný kryt určující: vnější povrchy; a klávesnici otevírající se skrz skleněný kryt k vnitřnímu povrchu; a klávesnici umístěnou alespoň částečně uvnitř klávesového otvoru a zahrnující: substrát; klíč konfigurován k pohybu relativnímu k substrátu; a látka pokrývající nad klávesou a definující uživatelské rozhraní povrchu klávesy.

Základnová část flexibilně spojená se zobrazovací částí a zahrnující: klávesnici obsahující klíče a mající ohebnou plochu překrývající mezeru mezi sousedními klávesami; a souvislý skleněný rám rozprostírající se kolem obvodu klávesnice a definující: první vstupní oblast citlivou na dotyk sousedící se druhou stranou klávesnice; a systém citlivý na dotyky konfigurovaný k určení umístění dotykových vstupů aplikovaných do prvního a druhého dotykového regionu.

Všechny zmíněné varianty mají být odolné proti prachu. Apple totiž po problémech klávesnice Butterfly musel pořádně přemýšlet, jak zamezit zasekávajícím se klávesám. Později problém vyřešili a opravili všechny klávesnice, kterých se problém týkal.

Přestože musíme opět dodat, že patenty mohou být jen nápady, žádný z nich zatím nebyl potvrzen pro implementaci. Jedna věc je ale jistá, revoluce spuštěná Touch Barem se dostala do nové fáze. Všechny další aspekty pak definují zvyky uživatelů.

Zdroj: iDownloadblog

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.