imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple chce pomocí vakua zajistit bezpečnější nabíjení iPhonu


Objevilo se několik zajímavých patentů, které se týkají bezpečnosti Lightning konektoru a kabelů iPhonu. Díky nim by se při navlhnutí nepoškodilo ani zařízení, ani by nehrozilo nebezpečí uživateli. Podle dokumentů vidí Apple budoucnost svých Lightning kabelů v novém tvaru a vakuu.

Nehrajte si s elektronikou v blízkosti vody – to ví snad každé malé dítě. Třeba v Británii se preventivně rozhodli do koupelen neumisťovat zásuvky. Dokonce i klasické vypínače tam nahradily šňůrky, které známe třeba od lampiček nebo ventilátorů.

Nápad na voděodolný konektor mohl vzejít i z rodné země Jonyho Iva, výsledkem jsou patenty, jež pomáhají předejít problémům při namočení. Podle dokumentů by zcela voděodolný mohl být jak Lightning kabel, tak konektor v telefonu.

V prvním patentu vidíme, že kabel i konektor vypadají dost odlišně, aby došlo k utěsnění. Druhý patent pak k problému přistupuje více z technické strany – generátor by v zařízení vytvořil vibraci, přičemž by kabel s pomocí pístů vytvořil v napájecím konektoru vakuum.

Apple tak nepracuje na novém způsobu nabíjení, ale na zajištění voděodolnosti. Jedinou otázkou je, kdy se něčeho podobného dočkáme. Pokud tedy vůbec. Nedávno schválené patenty byly předány v září 2016, čili v dobře vydání voděodolného iPhonu 7 s odolností IP67.

Neexistují zatím žádné jasné důkazy, že by se na něčem podobném opravdu pracovalo. Musíme tak být jako vždy opatrní, jelikož se velká část patentů nikdy do výroby nedostane. Nicméně pokud by na novinku došlo, standard by zůstal zachován, jen by bylo používání kabelů a konektorů zase o něco bezpečnější.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.