imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple chce do roku 2020 zachránit milion akrů lesů


Někdo tvrdí, že je Apple jednou z nejekologičtějších společností na světě. Jiní jsou zase toho názoru, že podobná firma nemůže být nikdy dostatečně „zelená“, ať už do toho investuje libovolné množství peněz, času a vývoje. Druhá skupina asi dosud neslyšela o nejnovějším plánu z Cupertina, jež doprovází animované video, které ukazuje, jak moc plánuje v blízké budoucnosti společnost chránit životní prostředí.

Pokud někdo vezme pojmy, jako jsou ochrana životního prostředí a udržitelnost, a zkombinuje je s konceptem spotřeby a elektronických zařízení, okamžitě nám na mysl vyskočí obrovské solární panely na střeše Apple Parku. Další věcí, která člověka napadne, je obrovská touha Tima Cooka vést firmu k úplnému recyklování svých prodaných zařízení.

Lisa Jacksonová možná není tím nejznámějším členem týmu Applu, rozhodně ne tolik, jako je výše zmíněný CEO společnosti či zakladatel Steve Jobs. V problematice výroby a recyklování však hraje největší roli. Podle výše přiloženého videa chce firma do roku 2020 zachránit milion akrů lesů, a to skrze hledání nových metod balení produktů – celých 99 % má být z recyklovaného papíru a vláken.

Pro Apple to pochopitelně není první podobný krok, s ekologickými řešeními přichází pravidelně. Jejich nová centrála bude stoprocentně napájena z obnovitelných zdrojů, to samé očekávají od svých dodavatelů. Tento sytém funguje, i když zatím jen v menším měřítku. Rozhodně však stojí za to připomenout, že Apple v podstatě nutí své partnery k ekologičtějšímu přístupu. Jde o běžný přístup, který největší firmy v Silicon Valley provozují, alespoň do určité míry.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.