imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple na ČR nezapomíná, do Map dorazila nové funkce


Nedokážeme úplně popsat, proč jsme u Applu v případě řady funkcí až ve spodní části seznamu, zatímco u Apple Map je naše země pravidelně mezi prvními.

Ani netušíme, jaké stereotypy v Applu kolem České republiky mohou kolovat, žádný z nich asi nemá nic společného s technologiemi. Když se ale bavíme o funkcích, hrdě můžeme říct, že cokoliv týkající se veřejné dopravy dostáváme v první vlně.

Jsme rádi, že trend kolem Apple Map pokračuje a dostává se k nám další nová funkce:

Navádění v pruzích

Jde o jednu z funkcí představených s iOS 11, patří mezi ně třeba i informace o omezení rychlosti, navigace v interiérech a podobně. Jak asi tušíte, hlavní výhodou funkce je, že vás aplikace informuje o přejíždění v pruzích před tím, než budete sjíždět z dálnice či zatáčet na složitější křižovatce.

Pochopitelně nejde o nijak přelomovou věc, Google tohle u svých map umí snad už sto let, ale jde rozhodně o příjemnou věc pro uživatele upřednostňující nativní aplikaci od Applu.

Dalším důvodem, proč by lidé mohli dát mapám od Applu šanci, je opravení počátečních chyb. Vše již bylo vyřešeno a nyní jde o spolehlivou a skvěle optimalizovanou aplikaci.

Navádění v pruzích je dostupné v 19 zemích po celém světě, nejnovější update funkci přinesl i do Finska, Maďarska, Irska a Polska.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.