imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple Design Awards ocenily nejlepší design aplikací a her


Konference WWDC, která se konala minulý týden, přinesla nejen nové funkce operačních systémů a dva nové produkty, ale také vyhlášení Apple Design Awards. Letos zde najdeme několik úžasných aplikací, které se pohybují od her a skicáře až po foto editor, ultrazvukové zobrazování a aplikaci pro basketbal.

Ceny Apple Design Awards pořádá Apple jako speciální akci na své každoroční konferenci Worldwide Developers Conference už od roku 1996. Ceny získávají nejlepší a inovativní aplikace vytvořené nezávislými vývojáři a vyzdvihují vynikající umění, technické úspěchy, uživatelské rozhraní a design aplikací. Vítězové získali krychli ze 100% recyklovaného hliníku s logem Applu, které svítí při dotyku.

Mezi letošní vítěze patří malé a velké společnosti z celého světa, včetně Austrálie, Rakouska, Anglie, Francie, Itálie, Litvy a USA. Vítězné aplikace jsou velmi rozmanité a zahrnují aplikace pro úpravu fotografií, kreslení, lékařské zobrazování, sport a hry. Podle Applu každá z aplikací nabízí jedinečný přístup k návrhu uživatelského rozhraní, designu zvuku, grafice, ovládacím prvkům nebo hratelnosti a nebo využívá průlomových technologií Applu, jako jsou haptika, Metal nebo Core ML. Ron Okamoto, viceprezident Applu pro celosvětové vztahy s vývojáři, poblahopřál vítězům především k jejich neuvěřitelné kreativitě a vynalézavosti. Pojďme se podívat na to, co si tým Tima Cooka letos vybral.

Ordia

Vyvinutá týmem Loju LTD z Anglie, Ordia je roztomilá akční plošinovka s bohatými vizuály a inovativním konceptem. Jako nová forma života, která podniká své první kroky v podivném a nebezpečném světě, musíte skočit, odrazit se nebo sklouznout, abyste sebrali výživu a vyhnuli se tomu, aby vás snědli. Hra je zajímavá od samého počátku, takže jen začnete hrát a výzvy a pravidla se vytvářejí postupně, jak procházíte 30 úrovněmi napříč 3 světy. Kromě úžasných bublajících soundtracků má hra šedý režim pro větší přístupnost.

Flow by Moleskine

Flow vytvořila legendární značku Moleskine a přináší zážitek z notebooku Moleskine do iOS. Praktická, a přesto sofistikovaná aplikace nabízí řadu možností pro psaní poznámek, kreslení a skečování včetně desítek kombinací typů papíru, barev a nástrojů. Je vybaven skrývacím rozhraní, které vám pomůže se soustředit, a nabídkou mocných uměleckých nástrojů prezentovaných ve snadno použitelném a přístupném formátu. Pro každého, kdo to myslí vážně s tvorbou, zachycováním a sdílením svých nápadů, je Flow skvělou volbou.

The Gardens Between

The Gardens Between je dobrodružně-logickou hrou o čase, paměti a přátelství. Je to příběh dvou nejlepších přátel a jejich vztahu, který se v průběhu let mění. Vy jako hráč nekontrolujete postavy, ale tok času, který jde všemi možnými směry. Když zkoumáte více než dvacet tajemných zahradních ostrovů vykreslených krásnou grafikou a pohyblivou hudbou, dvojice zkoumá svou prolínajícící se minulost, přítomnost a budoucnost v sladkobolném, filosofickém vyprávění, které se dotkne vašeho srdce.

Asphalt 9: Legends

Asfalt 9, který je součástí slavné série závodních her od Gameloft, nabízí vše, co by měla mít dobrá závodní hra: vzrušující rychlost, pohlcující zážitek, neuvěřitelné vizuální a zvukové efekty, široký výběr skutečných hypercars od slavných výrobců a velkolepých závodních lokalit. Pro pokročilé hráče i řidiče-začátečníky nabízí tato hra špičkovou kvality mezi závodními hrami.

Pixelmator Photo

Pixelmator Photo propojuje funkčnost s krásným puristickým rozhraním a nabízí pokročilé nástroje pro úpravu fotografií ve velmi přístupné formě. Všechny úpravy jsou nedestruktivní, takže můžete dovést své úpravy až k maximální dokonalosti. Pro profesionály i amatéry je aplikace vybavena podporou RAW obrázků, úpravami barev na desktopové úrovni a působivou sadou nástrojů pro strojové učení, které vám pomohou dostat z vašich fotografií maximum.

ELOH

ELOH je nová hudební skládačka od tvůrců Old Man’s Journey, která vám pomůže relaxovat. Vaším cílem ve hře je posouvat bloky, které pomohou odrazit míče z bodu A do bodu B pomocí rytmu. Přetahování bloků buduje uklidňující rytmus, který vás zcela vyklidní. Krásné ručně malované vizuální efekty, uklidňující animace s přírodní atmosférou a intuitivní ovládání gesty přispívají k tomu, že se ELOH stane vaší vlastní soukromou oázou relaxace.

Butterfly iQ — Ultrasound

Při připojení k podporovanému zařízení umožňuje Butterfly iQ ultrazvukové zobrazování celého těla pouze jednou sondou. Tato inovativní lékařská aplikace byla schválena agenturou FDA pro lékařské účely kdekoli, kde je zapotřebí mobilní ultrazvukové zobrazování. Mohou ji používat i laici, protože používá strojové učení a uživatele celým procesem provádí AR. Výsledné snímky mohou být nahrány do zabezpečeného cloudu pro vzdálenou kontrolu lékaři a zdravotníky.

Thumper: Pocket Edition

Do iOS nakonec přijíždí Thumper, rytmická akční hra, při které se budete zároveň šíleně smát a křičet. Přináší všechny epileptické, psychedelické vizuální a migrénové rytmy. Ve hře řídíte lesklého kosmického brouka, který putuje po hyperprostorové dálnici a snaží se zlikvidovat zlá mimozemské chapadla složitými pohyby křídel. Úrovně jsou rozříznuty v hyperaktivních vírech, navržených tak, aby vás přemohly a děsily současně. Jste zvědaví? Než se rozhodnete ke stažení, určitě se podívejte na trailer.

HomeCourt – The Basketball App

Tato revoluční basketbalová tréninková aplikace využívá umělou inteligenci ke sledování záběrů v reálném čase, zaznamenává je a analyzuje, aby poskytla zpětnou vazbu. Je určená pro hráče všech úrovní dovedností a váš telefon promění na soukromého trenéra. Takže už nemáte žádné výmluvy, stačí si nastavit telefon s jasným výhledem na dvůr, stisknout start a začít pracovat na své hře.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!