imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple Glass by mohly popisovat, na co koukáte


Pro chytré brýle Apple Glass byl schválen další patent, tentokrát pomocí AR dokážou brýle přesně určit, na co se skrz ně díváte.

Aplikaci Wikipedie pro Apple Watch jsme vám již představili – díky ní můžete kdykoliv a kdekoliv zjistit informace o místech, budovách a dalším v okolí. Jde o perfektní způsob, jak si o něco rozšířit své vědomosti.

Jakmile budou připraveny Apple Glass, budete mít tuto výhodu kdykoliv a kdekoliv – elegantnějším a více sci-fi způsobem. Americký patentový úřad nedávno schválil a vydal patent, který by firma mohla integrovat do svého řešení. Vše se váže právě na informace o tom, na co právě koukáte.

Patent zahrnuje několik různých metod, jak „na hlavě nasazeném displeji“ (konkrétně Apple Glass zmíněny nebyly, ale můžeme to jasně vyvodit) zobrazovat informace o POI (Points of Interest) a ukazovat malé indikace.

Uživatelé by o těchto objektech mohli dostávat více detailů kliknutím nebo gesty. Přední kamera zařízení (kde by měl být i skvělý senzor hloubky) by gesta zaznamenávala a displej by ukazoval více nebo méně kýžených informací. Není zatím jasné, kolik informací navíc by displej ukazoval, aby to nebylo rušivé.

Ohledně Apple Glass máme části informací, zejména od Marka Gurmana, který odhaduje příchod nejdříve na 2021. Zařízení by mohlo mít vlastní operační systém, který bude napojený na iPhone. Rozhodně pak nepůjde o brýle pro virtuální, ale rozšířenou realitu.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.