imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple: Happy 春节! | krátký film


Čínský nový rok spadá letos na 5. února. V rámci této příležitosti vytvořil Apple dojemný kraťas, samozřejmě celý natočený na iPhone XS.

Čínský nový rok, znám také jako Svátky jara nebo lunární nový rok, je největším svátkem roku v mnoha zemích východní Asie a celkem ho slaví zhruba čtvrtina všech lidí na Zemi. Oficiální datum je každý rok jiné, ale většinou se pohybuje někde mezi 21. lednem a 21. únorem. Letos spadá na 5. února (datum je známo vždy teprve po vydání oficiálního čínského kalendáře na daný rok).

Svátky se sice mohou měnit, nicméně matky budou vždy matky. Po celém světě. To mimo jiné znamená, že matky dávají nějaké balíčky z lásky svým dětem, když opouští domov. Nezáleží na tom, že nemáte zrovna hlad nebo máte dost jídla, co je od milované maminky se vždy počítá.

Apple tento motiv využil a ruku v ruce se Svátky jara vytvořil krátký film pod názvem The Bucket. Režie se ujal Jia Zhangke a vše se samozřejmě natáčelo na iPhone XS. Video má 6 minut a rozhodně stojí za podívání. Uvidíte překrásné výhledy a dostane vás i samotný příběh.

K tomuto filmečku vydal Apple také dvě další videa ze zákulisí.

Prvotním cílem je určitě zvýšit prodeje na asijském trhu, tento způsob marketingu se nám ovšem zdá více než přívětivý.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.