imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

graf

Apple hlásí rekordní čtvrtletí


Apple se včera podělil o své finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2017. Z nich je zřejmé, že většina produktů trhala rekordy. V článku vám přinášíme všechna důležitá čísla.

Celkově má Apple za sebou rekordní čtvrtletí s tržbami 52,6 miliard dolarů. To znamená nárůst o 12 % a zisk 10,71 miliard dolarů. Na většině trhů zaznamenal další rekordy, například v Číně zaznamenal nárůst tržního podílu o 12 % a v Indii oproti loňskému roku zdvojnásobil své příjmy.

Podle průzkumů si 69 % lidí, kteří si plánují v následujících 90 dnech zakoupit nový telefon, hodlá koupit iPhone. V podnikovém sektoru je to pak dokonce 80 %. Není tedy divu, že Tim Cook očekává přes svátky rekordní čtvrtletí v celé historii Applu (samozřejmě také díky iPhonu X).

apple příjmy apple zisk

Trh zareagoval na výsledky pozitivně. Hodnota akcií poskočila na 173 dolarů z předchozích 168.

Služby

apple příjmy služby

Applu se na poli služeb daří. Odvětví samo o sobě by se s příjmy 30 miliard dostalo do žebříčku Fortune 100. Oproti loňskému roku vyrostly o 24 %. App Store navíc generuje dvakrát tolik příjmů než Google Play.

Počet zákazníků se navýšil o 25 milionů na celkových 210 milionů uživatelů. Přitom počet těch, kteří si po zkušební verzi zdarma zaplatí předplatné, je u Apple Music o 75 % vyšší než při jeho spuštění. iCloud zaznamenal dvouciferný procentuální nárůst jak v příjmech, tak průměrném počtu uživatelů.

iPhone

prodeje iphonů

Ať už bylo načasování jakékoliv, iPhone 8 a iPhone 8 Plus jsou nejoblíbenější modely iPhonu. Během jednoho čtvrtletí se jich prodalo 46,7 milionů kusů, přičemž loňských modelů „jen“ 45,5 milionu.

Zřetelně jde přitom vidět, že lidé jsou natěšení na iPhone X. Apple usilovně pracuje na tom, aby novým vrcholovým modelem uspokojil co nejvíce zákazníků. Záviset na tom budou i očekávané rekordní prodeje.

Rozšířená realita je pro Apple čím dál tím důležitější. Z iOS 11 se díky tomu stala s více než 1 000 aplikacemi největší platforma pro rozšířenou realitu. Tim Cook přirovnal zavedení rozšířené reality ke spuštění App Storu z roku 2008.

iPad

prodeje ipadů

Nové modely zřejmě zabraly, jelikož prodeje začaly po letech opět konečně stoupat. Celkem se prodalo 10,3 milionu iPadů za 4,83 miliardy dolarů.

Mac

prodeje maců

Mac má za sebou podařené čtvrtletí, když se Applu podařilo prodat 5,4 milionů oproti loňským 4,89 milionům. Na tržbách to znamená 7,17 miliard dolarů.

Apple Watch

apple ostatní příjmy

Prodeje Apple Watch nadále rostou, přesněji řečeno o 50 %. Segment nositelných doplňků zaznamenal růst o 70 %, což znamená, že jen on by se dostal mezi společnosti Fortune 400.

Široká paleta

iPhone 8 Plus si vede lépe než dva předchozí modely Plus. Cook také zdůraznil, že neustále pracují na zrychlení výroby iPhonu X a každý týden budou moci uspokojit více a více zákazníků.

Na otázku velikosti palety z pohledu cen Cook odpověděl, že se společnost snaží uspokojit co nejširší potřeby zákazníků. Proto nabízí dostupný model SE a vůbec poprvé v historii společnosti tři prémiové telefony.

apple příjmy
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.