imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple jednoduše dominuje celému trhu se smartphony


Ano, ještě jednou se vracíme k finanční zprávě k uplynulému čtvrtletí. Na základě poskytnutých dat totiž Strategy Analytics došli k zajímavým informacím.

Stejně jako každý rok, i tentokrát Apple informoval o nových rekordech, příjmech a překonaných hranicích prodejů. Z celkového příjmu 88,3 miliard dolarů z prodejů iPhonů si Apple připsal zisk 61,5 miliard dolarů. To by stačilo na to, aby převzal celý trh se smartphony. Nejen jednotlivé konkurenty, prostě na koupení všech kolem.

Podle zprávy Strategy Analytics vydělal Apple na svých zařízeních třikrát více než jeho hlavní konkurent Samsung. Huawei je pak s příjmy o 8,4 miliardách dolarů hodně pozadu. Apple navíc překonal magickou hranici, když generoval 51 % všech příjmů na trhu s chytrými telefony. Dostal se tak za již neuvěřitelný výsledek, a to 48,5 % z minulého roku.

Hlavním tahounem přitom byl iPhone X. Vedle skutečně obří poptávky totiž díky cenovce startující nad tisícem dolarů dokázal vytáhnout průměrnou cenu prodaných iPhonů o 100 dolarů. Alespoň to prozradil Luca Maestri v hodnocení uplynulého kvartálu.

Apple tak v nejsilnějším čtvrtletí roku prodal 77,3 milionů iPhonů. Zatím nemáme konkrétní informace o podílu iPhonu X na celém prodeji. Vzhledem k navýšení průměrné ceny prodaných iPhonů však můžeme předpokládat, že se na výsledcích podílel velkou měrou.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!