imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple již začal s vývojem iOS 13


Ve statistikách návštěvnosti se s poslední době objevuje stále více zařízení s iOS 13. Další velký update už se tak aktivně testuje.

Přestože pro někoho iOS 12 přišel teprve před několika měsíci, představen byl již před 7 měsíci na WWDC. Další ročník akce je jen 5 měsíců před námi, Apple tedy musí pracovat na plné obrátky.

Není překvapením, že redaktoři MacRumors informují o stále větším počtu návštěv ze zařízení, na kterých běží iOS 13. I IP adresa naznačuje, že jde o zaměstnance Applu. První kusy se objevovaly již v listopadu, mnohem větší nárůst však nastal v prosinci. Během svátků vše trochu kleslo, nicméně v lednu se vše zase rozjíždí.

iOS 13 by mohl být zajímavý update. Pokud bude dosavadní tendence pokračovat, půjde zase o verzi, jež přinese hromadu nových funkcí a designových změn. Minimálně už jen proto, že se do iOS 12 připravovalo mnohem více novinek, nakonec se však v zájmu stability rozhodli řadu z nich odložit.

Můžeme tedy očekávat příchod chybějících funkcí. Podle prvních zpráv by se měla aplikace pro správu souborů dočkat chytřejších funkcí, v různých aplikacích se objeví záložky (jak to známe z iPadu) a přijít má i nová domovská obrazovka. No a pochopitelně se opět skloňuje Tmavý režim.

Jak se bude datum WWDC blížit, objeví se více informací. Nemá tak cenu teď skládat konkrétní seznam. O spekulace a úniky informací jistě nebude nouze…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.