imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

macbook konec podpory

Apple končí s klasickým MacBookem


Apple MacBook byl v roce 2006 nejúspěšnějším Macem a obrovskou měrou se zapříčinil o to, že měli lidé rádi laptopy Applu. Bohužel čas tohoto počítače i jeho následovníků je u konce a Apple kompletně končí s jejich podporou.

Pravděpodobně všichni si vzpomenou na první MacBook, který byl vydán v květnu roku 2006. Nádherný bílý Mac jsme mohli vidět v několika filmech a dal se velice snadno rozpoznat. K dostání byla i černá edice, ale ta nebyla zdaleka tak oblíbená, jako ta bílá:

macbook konec podpory

Apple v té době přešel z procesorů IBM na ty od Intelu a MacBook byl jeden z nejnovějších počítačů, který byl v té době osazován nejlepšími procesory Core Duo.

Předchůdcem MacBooku byl iBook a MacBook byl při určitých operacích 10 až 20krát rychlejší než jeho předchůdce. A co víc, jednalo se o jeden z nejlevnějších dvoujádrových laptopů na trhu: stál v podstatě stejně, jako jakékoliv jiné PC od Dellu nebo HP.

Tento počítač ale nebyl tak oblíbený díky jeho rychlosti nebo relativně nízké ceně, ale protože vypadal jednoduše úchvatně. I když se na něj podíváte dnes, musíte přiznat, že jde o hezký malý počítač. Měl jednolité šasi a jeho nejpatrnější charakteristikou byla zářivě bílá barva.

MacBook se stal počítačem, který můžete milovat. MacBook Pro je spíše pracovním kolegou: pracujete spolu a máte spolu vřelý vztah, ale to je vše. MacBook se vám již po dvou dnech začínal dostávat pod kůži, a proto jste ho začali jednoduše zbožňovat.

macbook konec podpory

Applu se toto zařízení opravdu povedlo a čekání na nástupce iBooku se vyplatilo. Měl naprosto jednoduchý design, tenčí a lehčí šasi, zabudované iSight a novou a příjemnější klávesnici. Laptop dostal nabíjecí hlavu MagSafe a nezapomeňme na procesory Intel Dual Core 1,38 a 2,0 GHz, které tou dobou dokázaly, že mohou soupeřit s jakýmkoliv jiným stolním počítačem.

Bohužel ovšem pro Apple nadešel čas, kdy u těchto klasických MacBooků ukončuje veškerou podporu. O podporu přijdou všechny počítače vyrobené před lety 2009-2010. Kompletní seznam naleznete zde.

Nemusíte ale vůbec smutnit. MacBooky prožily skvělý život, a pokud někdo nějaký ještě má, může bez bázně tvrdit, že vlastní pravý „archivní“ produkt.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.