imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple koupil nejlepší aplikaci na automatizaci


Pokročilejší uživatelé se mohou radovat, protože tentokrát nepřinášíme informace o nových emotikonách nebo nálepkách, ale o aplikaci, která může zásadně ulehčit vaši každodenní workflow. Z nové akvizice Applu se v budoucnosti může učit i Siri.

Mnoho lidí úspěšnou a populární aplikaci jménem Workflow jistě zná. Nejen díky krásnému a sofistikovanému uživatelskému prostředí, které vyhrálo Apple Design Award, ale zejména díky tomu, že dodává iPhonu ještě více chytrosti. Základ leží v automatizaci – s aplikací můžete zkrátit repetitivní úkony a úkoly do jednoho kliknutí, přestože vám dříve podobné akce trvaly hned několik kroků.

Abyste si to lépe představili – vezměme třeba Pizza Assistanta. Po kliknutí se vám v Apple Maps zobrazí všechny pizzerie v dosahu 1,5 km, druhým kliknutím na vybranou restauraci rovnou začnete telefonovat. Jakmile si pizzu objednáte, aplikace se vás zeptá, jestli chcete připomenutí, kdy si ji máte zajít vyzvednout. Pakliže souhlasíte, zeptá se vás na očekávanou dobu přípravy. Aplikace za vás pak vypočítá vzdálenost od pizzerie a započítá čas přesunu do doby čekání. Potom už jen čekáte na upozornění, jež vám připomene ideální čas na vyražení.

01_apple_buys_workflow_app

To je jen jeden z mnoha příkladů vzorů, jež jsou v aplikaci již připravené, ale snadno si můžete vytvořit celou řadu vlastních. Máte k tomu připraveno více než 200 jednotlivých kroků, které je možné pro plánování využívat. Tohle by podle našeho názoru byla úplně geniální sada funkcí, jež by v případě Siri udělala ještě větší parádu.

Dobrou zprávou je, že i osobní asistentka od Applu by se podobných funkcí mohla dočkat – americká společnost totiž aplikaci Workflow pořídila a vývojáře vzala pod svá křídla.

Z připojení k Applu jsme nadšeni. Už od začátku jsme s Applem blízce spolupracovali, konkrétně od odstartování naší studentské účasti na WWDC, přes vývoj a spuštění Workflow, až po sledování úžasného úspěchu na App Storu. Nemůžeme se dočkat, až Apple aplikaci dostane na další úroveň a připojí ji k produktům, kterých se dotýkají uživatelé po celém světě.

02_apple_buys_workflow_app

Apple již nákup potvrdil. Skvělou zprávou je, že nechal Workflow na App Storu, obvykle totiž akvizované aplikace z obchodu zmizí. Aplikace je navíc od včerejška zdarma, každému tedy rozhodně doporučujeme vyzkoušet.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.