imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

texture

Apple koupil službu předplatného digitálních časopisů


Apple včera oficiálně oznámil smlouvu pro nákup služby Texture. Jedná se o službu, která nabízí předplatné ke všem možným digitálním magazínům.

Hlavním lákadlem služby Texture je možnost číst přes 200 magazínů za fixní měsíční předplatné ve výši 9,99 dolarů. Jde o podobnou službu jako Spotify nebo Netflix, akorát s tím rozdílem, že zde se bavíme o digitálních časopisech.

Texture nabízí celou řadu známých jmen v podobě The New Yorker, People, Time, GQ, Fortune nebo ELLE. Pokud tedy čtete alespoň dva, určitě se vám takové předplatné vyplatí spíše, než kupovat každou tištěnou verzi zvlášť. Možná tedy internetové časopisy mají svou budoucnost.

noviny

Apple získal Texture v celé jeho podobě. Všichni vývojáři se tedy přestěhují do Cupertina. Texture založily společnosti Condé Nast, Hearst, Meredith, News Corp., Rogers Communications a Time Inc. Apple tedy musel přesvědčit celou řadu zástupců.

A co tím vším Apple získá? Odpověď může být poněkud složitější. Na jednu stranu se již Apple v tomto odvětví pohybuje se svými Apple News, kde si můžete číst vybrané články třetích stran. Nějaké zkušenosti tedy má. Navíc se podobná služba k portfoliu Applu náramně hodí. Takový Google ve svém Play Storu prodává magazíny již delší dobu a Amazon má svůj vlastní systém předplatného. Apple tedy pochopitelně nechtěl zahálet.

Na druhou stranu panuje na tomto trhu v USA choulostivá situace, která se v poslední době ještě přiostřuje. Fake news mají čím dál větší dopad a Facebook čím dál více tlačí na politicky laděné portály. Opět se tak potvrdilo, jakou sílu různá média mají a jak efektivně dokáží ovlivňovat názory lidí. Apple samozřejmě žádné politické ambice nemá, ale nějaké to slovo se v jakékoliv oblasti hodí vždy.

trump cook

Apple navíc zvolil Texture v roce 2016 jako jednu z nejinovativnějších aplikací. Po akvizici prozatím nedošlo k jejímu odstranění z App Storu a nedotčené zůstaly i verze pro Android, Windows 10 a Amazon Kindle Fire. Eddy Cue, Senior vice president internetového softwaru a služeb Applu, situaci komentoval slovy:

Naším cílem je podporovat kvalitní žurnalistiku z důvěryhodných zdrojů a umožňovat magazínům nadále produkovat poutavé příběhy.

Sami bychom to neřekli lépe.

Zdroj: Apple Newsroom, The Verge

Texture ještě není v našem App Storu dostupná, počet podporovaných zemí by se měl ale brzy rozšiřovat. Prozkoumat aplikaci vám ovšem nic nebrání.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.