imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple Maps se staly hlavní mapovou službou nejbezpečnějšího vyhledávače


DuckDuckGo zvolil mapy od Applu, protože je stoprocentně jisté, že nikdo nebude dále nakládat s daty svých uživatelů.

Vzorec Google = Internet je vcelku známý. Zejména proto, že je vyhledávač od Googlu jasně nejpoužívanějším na světě. Podle StatCounter byl v prosinci roku 2018 podíl Googlu na 92,25 %. Jinými slovy většina světa používá Google pro hledání čehokoliv.

Na trhu jsou však i další. Můžeme jmenovat třeba Bing nebo Yahoo!, stejně tak má své oblíbence asijský trh. Jednou z méně obvyklých voleb je pak DuckDuckGo – jsme skoro přesvědčeni, že se více nerozšiřuje kvůli svému strašnému jménu. Nejdůležitější věcí na DuckDuckGo je každopádně ochrana dat.

Zatímco Google a další vydělávají právě na tom, že různými způsoby využívají data od uživatelů, DuckDuckGo garantuje bezpečnost a další nepoužívání dat. Ven nepouštějí IP adresu, neskladují někde data o lokaci, ani neobchodují s čímkoliv jiným.

Proto se také rozhodli zvolit Apple Maps jako svou základní mapovou službu namísto Google Maps. Použití MapKit JS umožňuje vyhledávači ochraňovat veškerá data včetně lokací.

Přestože nejsou Apple Maps nejlepší mapovou službou na trhu, její největší výhodou se zdá být právě zabezpečení…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!