imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple Music by brzy mohlo zastínit Spotify


Mluvíme tu o Spojených státech, pokud by však služba držela stejné tempo, časem by se dostala na první příčku všude po světě. Cesta k tomu je ale stále dlouhá a složitá, v současnosti Spotify jasně kraluje.

Můžeme vidět, kolik snahy dává Apple do své služby Apple Music, kterou odstartoval teprve před několika lety. Nejenže uživatelé dostávají obrovské množství hudby, mnohdy si přijdou i na exkluzivní alba či umělce.

Na začátku roku to vypadalo, že Apple opustí Jimmy Iovine, největší jméno stojící za touto službou – spekulace se nakonec ukázaly jako nepravdivé. Ionive osobně tyto zprávy dementoval a dodal, že se u budoucnost služby bát nemusíme.

Apple potvrdil, že má v současnosti kolem 36 milionů předplatitelů. To je vysoké číslo, zejména když vezmeme v potaz teprve tři roky fungování služby. V září minulého roku šlo přitom o 30 milionů. V posledních několika měsících se tak Apple Music podařilo navýšit počet svých platících zákazníků o 20 %. Hlavním trhem jsou pro službu Spojené státy, což není vzhledem k nejvyššímu počtu jablečných zařízení na uživatele žádným překvapením.

Podle současných analýz by díky tomuto růstu mohl Apple Music přeskočit i aktuální jedničku, a to Spotify.

V USA rostl počet předplatitelů v průměru o 5 % měsíčně, Spotify se podle interních informací pyšní jen 2% nárůstem za měsíc. Jestliže jsou tato čísla pravdivá a rychlost obou služeb zůstane stejná, Apple Music by mělo Spotify předskočit někdy kolem léta.

Spotify se však nemá čeho bát, na globálním trhu má v současnosti obrovský náskok. Před měsícem zástupci firmy oznámili prolomení hranice 70 milionů předplatitelů, což je téměř dvojnásobek všech uživatelů Apple Music.

Když pak k předplatitelům přidáme i ty, kteří využívají bezplatné verze s reklamními bloky, dostane se služba na 140 milionů uživatelů. Aby se na tuto hranici Apple dostal, musel by ještě pořádně zatopit pod kotlem.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.