imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple Music by brzy mohlo zastínit Spotify


Mluvíme tu o Spojených státech, pokud by však služba držela stejné tempo, časem by se dostala na první příčku všude po světě. Cesta k tomu je ale stále dlouhá a složitá, v současnosti Spotify jasně kraluje.

Můžeme vidět, kolik snahy dává Apple do své služby Apple Music, kterou odstartoval teprve před několika lety. Nejenže uživatelé dostávají obrovské množství hudby, mnohdy si přijdou i na exkluzivní alba či umělce.

Na začátku roku to vypadalo, že Apple opustí Jimmy Iovine, největší jméno stojící za touto službou – spekulace se nakonec ukázaly jako nepravdivé. Ionive osobně tyto zprávy dementoval a dodal, že se u budoucnost služby bát nemusíme.

Apple potvrdil, že má v současnosti kolem 36 milionů předplatitelů. To je vysoké číslo, zejména když vezmeme v potaz teprve tři roky fungování služby. V září minulého roku šlo přitom o 30 milionů. V posledních několika měsících se tak Apple Music podařilo navýšit počet svých platících zákazníků o 20 %. Hlavním trhem jsou pro službu Spojené státy, což není vzhledem k nejvyššímu počtu jablečných zařízení na uživatele žádným překvapením.

Podle současných analýz by díky tomuto růstu mohl Apple Music přeskočit i aktuální jedničku, a to Spotify.

V USA rostl počet předplatitelů v průměru o 5 % měsíčně, Spotify se podle interních informací pyšní jen 2% nárůstem za měsíc. Jestliže jsou tato čísla pravdivá a rychlost obou služeb zůstane stejná, Apple Music by mělo Spotify předskočit někdy kolem léta.

Spotify se však nemá čeho bát, na globálním trhu má v současnosti obrovský náskok. Před měsícem zástupci firmy oznámili prolomení hranice 70 milionů předplatitelů, což je téměř dvojnásobek všech uživatelů Apple Music.

Když pak k předplatitelům přidáme i ty, kteří využívají bezplatné verze s reklamními bloky, dostane se služba na 140 milionů uživatelů. Aby se na tuto hranici Apple dostal, musel by ještě pořádně zatopit pod kotlem.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.