imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple Music, domov klasické hudby


Jestliže milujete klasickou hudbu, pravděpodobně se po ní ohlížíte jinde než na Apple Music. Je to ale chyba, minimálně od teď zde naleznete naprostou většinu kousků od nejznámějších hudebních vydavatelství na světě.

I když je i na ostatních streamovacích službách spousta dostupné klasické hudby, nejde o jejich hlavní zaměření. Není překvapením, že v reklamách na Apple Music nenajdeme žádné Bachovy skladby.

Stále je tu však obrovská komunita lidí, kteří by rádi poslouchali klasickou hudbu i přes moderní platformy. Pro ně by pak mohla být ideální sekce klasické hudby na Apple Music, o kterou se postará známý Deutsche Grammophon.

Německého vydavatele založil v roce 1898 Emile Berliner, vynálezce gramofonu. Během uplynulých 100 let se z firmy stal klíčový člen společenství milovníků klasické hudby, zároveň jde o jedno z největších jmen na tomto poli. Jestli se tak má někdo starat o ideální výběr, tak právě tato společnost.

Jejich nabídka se na Apple Music objeví někdy tento týden, seznam vydavatele bude dostupný pod záložkou Browse, následně bude pravidelně obměňován novým obsahem.

Například alby, které uživateli přinesou potěšení jak po stránce hudební, tak po stránce grafické. Prvním takovým zástupcem by se mohl stát Romeo a Julie od Charlese-Françoise Gounoda, který se poprvé objevil v roce 2008 na Music and Drama Festivalu v Salzburgu.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.