imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple Music má nyní více než 38 milionů předplatitelů


Streamovací služba od Applu je sice stále na druhém místě, nicméně za poslední měsíc dokázala přilákat dva miliony nových předplatitelů. Eddy Cue, SVP Applu pro internetový software a služby, se v rozhovoru pro CNN o hudební službě rozpovídal více.

Spotify a Apple Music asi nemusíme představovat, jde o stále oblíbenější služby, v současnosti je používají desítky milionů zákazníků. I my už jsme se na předplacené streamovací služby natolik sžili, že po nedávném skončení předplatného nám pár dní bez prémiového účtu dokázalo zkazit den.

Každý miluje hudbu, počet předplatitelů obou služeb poslední tři roky neustále roste. Podle Eddyho Cuea se jen za uplynulý měsíc přidaly více než dva miliony nových předplatitelů Apple Music. To jasně potvrzuje, že je v podobných streamovacích službách budoucnost, ať už jde o hudbu, filmy, noviny nebo cokoliv dalšího. Apple mimochodem nedávno získal službu s časopisy Texture, kde je online dostupných více než 200 magazínů za 10 dolarů měsíčně.

U streamovacích služeb Applu bylo v uplynulých měsících rušno i po personální stránce. Společnost opustilo několik vedoucích, Jimmy Iovine (ředitel Apple Music, dříve vedoucí společnosti Beats) nakonec nebyl jedním z nich, jelikož se spekulace ukázaly jako nepravdivé. IPO Spotify by mohlo mít zásadní vliv na vývoj společnosti, jež má v současnosti kolem 71 milionů předplatitelů. I když se zdá číslo enormní, Apple by Spotify mohl dohnat, i když výměna na vedoucí pozici si nenastane.

Ne všichni uživatelé totiž nedokážou překousnout nepříjemnosti bezplatné verze, jako jsou třeba reklamy nebo omezené přeskakování mezi skladbami. Spotify měl vloni 159 milionů uživatelů, což znamená, že jen předplatitelů jen polovina. Apple Music má v tuto chvíli 8 milionů uživatelů ve zkušení verzi – to je bezplatná zkouška, během níž může uživatel využívat všech prémiových vlastností. Eddy Cue navíc dodal, že počet zákazníků, kteří využívají obě služby, je kolem 100 milionů.

Rovněž prozradil, že i když se už nyní bavíme o obrovských číslech, je tu stále velké množství potenciálních zákazníků. App Store každý týden navštíví kolem půl miliardy uživatelů, což jsou zároveň i potenciální předplatitelé. Apple má spočítáno, že cílová skupina pro streamovací služby, jako je Apple Music, Spotify či Netflix, čítá kolem 2 miliard lidí.

Přestože na službě nejvíce vydělávají její poskytovatelé, dává si prý Apple velmi záležet, aby byl zvolený model výhodný i pro hudebníky. Podle něj jde o stejně důležitý faktor, jako je shánění nových předplatitelů. Jestliže muzikanti uvidí, že vše funguje, že se jejich hudba dostává k více lidem a peníze na účtech utěšeně porostou, streamovací služby se stanou nepřekonatelnými.

Když si představíme, že App Store funguje na podobné bázi, jen do našich životů místo hudby dává aplikace, jako Tinder, TripAdvisor, Airbnb, Uber a další, můžeme dobře pochopit Eddyho pohled.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.