imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple Music spolupracuje s hudebními texty Genius


Apple oznámil partnerství s největší a nejlepší databází hudebních textů na světě. Těžit z toho budou jen a jen uživatelé.

Já osobně jsem velkým fanouškem textů. Bohužel nejsem až tak zběhlý v anglickém jazyce, abych rozuměl každému slovu v Eminemově songu. Čas od času si tedy k dané písničce přečtu její text.

Nepřekonatelná služba je z tohoto pohledu Genius. Ta navíc kromě textů snad ke všem písničkám poskytuje také rozbor významu daného textu. To se hodí zejména, pokud pocházíte z jiného kulturního prostředí než umělec.

No a se zmíněnou službou začal nyní spolupracovat Apple. Od této chvíle tedy budou všechny texty služby Genius dostupné v aplikaci Apple Music. Aplikace je nyní také oficiálním přehrávačem služby.

Zajímavostí je, že Spotify spolupracuje s Genius od roku 2016, ovšem ne do takové míry. Na Spotify můžeme vidět jen části těch největších hitů při jejich přehrávání. Navíc se texty zobrazují jen někdy. Určitě tedy nejde o nejlepší možné řešení.

Tudíž vážení kolegové studenti, pokud máte zájem, pamatujte, že měsíční poplatek za celou službu stojí pouhých 69 Kč.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.