imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple myslí i na cyklisty


Apple v současnosti investuje velké úsilí do vylepšování svých map, mnohem otevřenější jsou navíc i k evropským cestám. Nyní tak i v Evropě najdete nejbližší místo pro půjčování kol.

V Cupertinu se rozhodli jít jednodušší cestou, než aby vše od nuly mapovali. Jednoduše se domluvili na spolupráci s Ito World, jejichž databázi využívají. Služba v současnosti zahrnuje 36 zemí, 175 měst a je dostupná v následujících evropských státech: Rakousko, Belgie, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Kypr, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Maďarsko, Irsko, Lotyšsko, Libanon, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Rusko, Turecko, Ukrajina a Velká Británie. Česká republika a Slovensko bohužel chybí. Kompletní seznam měst naleznete ve článku na TechCrunch.

Abyste sdílení kol našli, stačí ve kterémkoliv z měst do vyhledávání napsat „bike-sharing“. Mapa vám okamžitě ukáže modré špendlíky s různými místy pro vyzvednutí kola. Stejně tak k nim lze naplánovat trasu, pokud byste si kolo rádi půjčili, případně ho zase vrátili.

Jediná věc, která v tuto chvíli chybí, je počet dostupných kol na konkrétních stanovištích. Najdete zde nicméně kontakty na jednotlivé poskytovatele. Nesmíme být ale nenasytní, je skvělé vidět, že se služby Applu rozšiřují i do Evropy – snad jde o dlouhodobý trend, který v Applu zvolili. Návštěva zahraničí je tak díky nové službě zase o něco příjemnější, pokud tedy rádi jezdíte na kolech.

Takže hurá do sedla!

Zdroj: TechCrunch

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.