imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple nebere stav srdce svých uživatelů na lehkou váhu


Co jiného by nám měla říct událost, kdy se aplikace Apple Heart Study propojila s kardiovaskulárním výzkumem Stanford University.

Na tomto poli jde o zcela unikátní výzkum – jde o vůbec první oficiální výzkum, který bude data získávat jen ze senzorů Apple Watch. Vedle sbírání informací o nepravidelnosti srdečního tepu chce aplikace uživatele o těchto nepravidelnostech i varovat.

Senzor v Apple Watch každou sekundu rozsvítí zelené LED diody ve stovkách opakování, fotodiody citlivé na světlo pak měří krevní proud v zápěstí. Senzor následně porovnává výsledky v různých částech zápěstí, aby se dopracoval k přesným datům. Dokonce i výzkumníci ze Stanford University prohlásili, že měření Apple Watch je na trhu to nejpřesnější možné.

Zdroje tvrdí, že pokud se předpoklady potvrdí a výzkum na základě dat původně 500 tisíc lidí se nakonec publikuje, brzy budou moci výzkumníci výsledky předat FDA s tím, aby byla vyzdvihnuta důležitost softwaru Apple Watch pro úspěšnost výzkumu.

Důležitost Apple Watch se dá ostatně už sledovat v zámoří – američtí doktoři a zdravotnická výzkumná centra stále více na podobná data spoléhají. Apple skrze svou platformu ResearchKit nabízí nástroje, jež pomáhají třeba při výzkumu autismu či Parkinsonovy choroby.

Apple u svých hodinek dával na možnost sledovat a chránit zdravý svých uživatelů velký důraz. Vše vzniká ve specializovaných laboratořích. Dříve se objevily zprávy o tom, že by Apple Watch mohly zvládnout měřit i krevní tlak či množství cukru v krvi. Možná k tomu pomůže i řemínek, který se bude sám utahovat podle potřeby.

Tyto snahy se vyplácejí. Dokonce i FDA nedávno posvětila Applu rozšíření v podobě EKG řemínku pro Apple Watch. Je o velký krok nejen pro americkou firmu, ale hlavně o posun zdravotnických pomůcek blíže uživatelům.

Zdroje: Apple Newsroom, Business Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.